Догори
Дати відгук

Збудник штаму "Дельта" вражає нервову систему: як захиститися

Падіння сатурації в цьому випадку не буде основним симптомом

1 хв на прочитання13 Серпня 2021, 22:23
Збудник штаму "Дельта" вражає нервову систему: як захиститися Збудник штаму "Дельта" вражає нервову систему: як захиститися
Поділитись:

Лікарка-інфекціоністка Світлана Федорова розповіла, що мутований вірус передається швидше і несе більше ризиків госпіталізації. Якщо попередній вірус розвивався на 7-14 день хвороби, то новий — на четвертий-п'ятий день.

За словами Федорової, збудник штаму "Дельта" вражає нервову систему: у хворих спостерігаються розлади зору, вони можуть не втрачати смак, як при попередньому штамі, можуть відчувати запахи, але при цьому швидше вражаються легені.

"Вірус, коли потрапляє до організму людини, може заразити більшу кількість людей, які перебувають поруч. Приблизно, як вірус повітряної віспи, наприклад. Також це вірусне навантаження призводить до того, що у людини швидше розвиваються симптоми цього захворювання", — розповідає інфекціоністка.

Звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція може бути загрозою в разі захворювання, додає Світлана Федорова. І падіння сатурації в цьому випадку не буде основним симптомом: підвищення температури, кашель може з’явитись не відразу або зовсім не з’явитися.

Головний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко розповів, щоб захистити себе від нового штаму COVID-19, необхідно вакцинуватись.

"Велика Британія вже провела дослідження, доводжу офіційні їхні публікації, що після першого щеплення 30 відсотків людей, які щепились, стають захищеними. Після другого щеплення 88 відсотків, саме від "Дельта", це при вакцинації Pfizer. При AstraZeneca — 30 відсотків після першого щеплення, але трошки нижче — 60 відсотків, після другого щеплення захищені саме від "Дельти", — говорить Клочко.

Нагадаємо, вчені розрахували, чи може людство повністю знищити COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost