Догори
Дати відгук

Вчені розрахували, чи може людство повністю знищити COVID-19

Людству вже вдалося повністю викорінити як мінімум одне найнебезпечніше захворювання — віспу

2 хв на прочитання12 Серпня 2021, 13:37
Вчені розрахували, чи може людство повністю знищити COVID-19 Вчені розрахували, чи може людство повністю знищити COVID-19
Поділитись:

У міру того, як пандемія триває, ідея про те, що світ повністю знищить вірус SARS-CoV-2 і повернеться до колишнього способу життя, все більше і більше здається нездійсненною мрією.

Але новий аналіз вчених з Нової Зеландії свідчить, що не слід втрачати надію. Дослідження, опубліковане в BMJ Global Health,  і команда вчених передбачають, що викорінення коронавірусу можливе, хоча це буде нелегко.

Хоча у світовому масштабі SARS-CoV-2 широко поширений, у деяких місцях локально і на деякий період вдалося знищити вірус навіть без вакцинації. У Китаї, Гонконгу, Ісландії, Новій Зеландії коронавірус був тимчасово ліквідований за допомогою жорстких карантинів, прикордонного контролю, носіння масок, фізичного дистанціювання, тестування і відстеження контактів.

Людству вже вдалося повністю викорінити як мінімум одне найнебезпечніше захворювання — віспу. Люди жили з віспою протягом 3000 років, перш ніж велика всесвітня кампанія вакцинації змогла знищити її в 70-х роках.

Поліомієліт — ще одна історія успіху вакцинації, два з трьох серотипів поліовірусу були ліквідовані в усьому світі, а кількість випадків дикого поліовірусу знизилася на 99 % з 1988 по 2018 рік.

 У ході дослідження команда створила систему оцінки можливості викорінення хвороби за 17 змінними, такими як доступність безпечної та ефективної вакцини, тривалість імунітету, вплив заходів громадської охорони здоров'я, ефективне державне управління і т. д.

За цією системою оцінки поліомієліт набрав 26 балів з 51, а COVID-19 — 28 балів. Таким чином, знищення коронавірусу здається навіть трохи більше можливим, ніж знищення поліомієліту.

Команда додала, що існують певні технічні проблеми для викорінення COVID-19, які не так сильно впливали на поліомієліт і віспу. Наприклад, нерішучість людей щодо вакцинації та швидка еволюція вірусних варіантів, яка може випередити вакцинацію, зробивши її неефективною.

До мінусів коронавірусу також віднесені високі витрати на реалізацію програм вакцинації та модернізацію систем охорони здоров'я, а також дикі і домашні тварини, які можуть бути резервуарами для подальшої мутації вірусу.

Однак є й деякі переваги у спробах знищити COVID-19, навіть якщо ми не позбудемося його остаточно. Зокрема, це модернізація систем охорони здоров'я та  великі супутні переваги для боротьби з іншими захворюваннями, а також для викорінення кору.

До слова, в Україні минулої доби виявлено 1247 випадків зараження коронавірусом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.