Догори
Дати відгук

Засідання Кабміну 1 листопада: які рішення ухвалили міністри?

Подробиці повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

7 хв на прочитання01 Листопада 2024, 16:09
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Кабінет міністрів сьогодні провів засідання, під час якого розглянув низку питань. Які рішення ухвалили, повідомив представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Урядовці схвалили проект Закону «Про управління відходами видобувної промисловості». Законопроектом, з метою гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС, пропонується визначити правові, економічні та організаційні засади діяльності щодо управління відходами видобувної промисловості. Визначено вимоги щодо надання адміністративних послуг, у тому числі отримання дозвільних документів у сфері управління відходами, а також щодо державного нагляду (контролю) у сфері управління відходами видобувної промисловості.

Затвердили перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню). До нього включено, зокрема, харчові продукти, лікарські засоби, засоби особистої гігієни, косметичну продукцію та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів, нарізані або розкроєні під розмір товари, визначений споживачем.

Внесено зміни у додаток 3 «Вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, їх показники та кількість балів за кожним показником, шкала балів та періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері електроенергетики» до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сферах електроенергетики та теплопостачання і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною інспекцією енергетичного нагляду, з метою приведенням його норм у відповідність до положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та «зеленої» трансформації енергетичної системи України» N 3220-IX. Додаток доповнено підпунктами щодо видів господарської діяльності у сфері електроенергетики за особливою групою споживачів, внесено зміни до видів порушень вимог законодавства у сфері електроенергетики і законодавства про державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, виявлених протягом останніх пʼяти років, що передують плановому періоду, а також визначення балів, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності.

Утворено Міжвідомчу робочу групу з питань координації виконання Стратегії морської безпеки України. Затверджено Положення про Міжвідомчу робочу групу та її посадовий склад. 

Внесено зміну до постанови КМУ від 20.10.2023 N 1102 «Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів». Установлено, що для цілей оподаткування Національний перелік відходів та Порядок класифікації відходів застосовуються з 01.01.2026 року.

Внесено зміни до Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Врегульовано питання порядку визначення переліку медичного обладнання, щодо якого субʼєкт господарювання повинен забезпечити внесення інформації до електронної системи охорони здоров'я, передбачивши, що перелік такого обладнання затверджується Міністерством охорони здоровʼя за поданням Національної служби здоровʼя України. 

Внесено, з метою розширення кола отримувачів пільгового кредитування для придбання та встановлення гібридних систем електропостачання у домогосподарствах, зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. Передбачено надання можливості самостійно або із залученням спеціалізованих організацій встановлювати гібридну систему електропостачання; та збільшення до 300 кв. метрів граничної площі обʼєкта нерухомості власного приватного домогосподарства для надання фінансової державної підтримки. Продовжено до 180 календарних днів термін подання одержувачем фінансової державної підтримки (одержувачем кредиту) уповноваженому банку копій документів, що підтверджують придбання та введення в експлуатацію гібридної системи електропостачання. 

Здійснено в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоровʼя на 2024 рік, перерозподіл видатків державного бюджету шляхом: зменшення обсягу видатків за програмою «Медична допомога, що надається санаторно-курортними закладами» (видатків споживання за загальним фондом - у сумі 53 млн. 631 тис. гривень та за спеціальним фондом за рахунок власних надходжень - у сумі 843,7 тис. гривень; збільшення обсягу видатків за програмою «Спеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я» (видатків споживання за загальним фондом - у сумі 42 млн. 691 тис. гривень та за спеціальним фондом за рахунок власних надходжень - у сумі 843,7 тис. гривень); збільшення обсягу видатків розвитку за програмою «Спеціалізована медична допомога, що надається закладами охорони здоровʼя наукових установ та закладів вищої освіти» на 10 млн. 940 тис. гривень.

Затверджено, відповідно до частини пʼятої статті 15-1 ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель», Порядок ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. Порядок визначає процедуру та вимоги щодо формування, наповнення та ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель, що є складовою частиною Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Порядок визначає перелік інформації про основні технічні показники обʼєкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі, що розміщується в базі даних будівель; вимоги до процедури збору та обробки інформації; вимоги до форми та формату надання інформації; етапність наповнення бази даних будівель, вимоги до способів, термінів і періодичності внесення інформації до бази даних будівель; порядок зберігання інформації, що міститься в базі даних будівель; перелік довідників, класифікаторів, словників і порядок їх використання та взаємодії при внесенні інформації; порядок взаємодії з іншими базами даних, реєстрами, електронними інформаційними системами; інші вимоги до складу та функцій бази даних будівель.

Затверджено план управління річковим басейном Дніпра на 2025-2030 роки та план управління річковим басейном Дону на 2025-2030 роки з метою забезпечення досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну, в установлені строки. Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод, «доброго» хімічного та кількісного стану масивів підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.

Затверджено план управління річковим басейном річок Причорномор’я на 2025-2030 роки; план управління річковим басейном річок Криму на 2025-2030 роки; план управління річковим басейном річок Приазов’я на 2025-2030 роки з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну, в установлені строки. Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод, «доброго» хімічного та кількісного стану масивів підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.

Затверджено план управління річковим басейном Вісли на 2025-2030 роки; план управління річковим басейном Дністра на 2025-2030 роки; план управління річковим басейном Південного Бугу на 2025- 2030 роки з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну, в установлені строки. Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод, «доброго» хімічного та кількісного стану масивів підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.