Запорізька АЕС дезактивуватиме випромінювання ультразвуком
ЗАЕС планує до кінця року ввести в експлуатацію установку з ультразвукової дезактивації
Сучасні ванни з ультразвуковими випромінювачами і теплообмінними паронагрівачами будуть введені для дезактивації на Запорізькій АЕС. Про це інформує офіційний ресурс Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
"Нове обладнання просте й зручне в експлуатації. Воно дезактивуватиме різну арматуру, двигуни, трубопроводи. Весь процес повністю автоматизований та безпечний. Завдяки проникаючим властивостям ультразвуку можна дезактивувати устаткування зі складною конфігурацією", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що нове устаткування за сучасними технологіями в рази збільшує коефіцієнт дезактивації, економить час та мінімізує вплив іонізуючого випромінювання на персонал. Також ультразвук не впливає на структуру металу.
Пуско-налагоджувальні випробування нової установки з ультразвукової дезактивації обладнання вже проведені. До кінця поточного року ультразвукову установку планують ввести у дослідну експлуатацію.
Як зазначається, станом на зараз на Запорізькій АЕС дезактивація устаткування проводиться на двох вузлах: окремо дезактивують великогабаритне устаткування та дрібне металеве обладнання й металеві РАВ.
Як писав GreenPost, Державна інспекція ядерного регулювання України тимчасово припиняє планові перевірки умов радіаційної безпеки на атомних електростанціях та в дослідницьких інститутах.Відповідне рішення прийнято на виконання постанови уряду про введення карантину в країні через розповсюдження коронавірусу.
Нагадаємо, Чорнобильська АЕС обмежує ознайомчі візити громадян: обмеження стосується усіх ознайомчих візитів, міжнародних відряджень, технічніх візитів іноземних спеціалістів.