Догори
Дати відгук

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ (фото, відео)

Протести проти законопроєкту 4142 тривають

4 хв на прочитання21 Жовтня 2020, 18:11
Поділитись:

Противники законопроєкту №4142 встановили перед будівлею МОЗ ляльку-пупса із встромленими шприцами, які за задумом авторів законопроєкту має отримати кожне немовля в Україні.

Таким чином протестувальники висловили свою незгоду із нормами нового документа, який зокрема передбачає неможливість отримання освіти нещепленими або частково щепленими дітьми, а також обов’язкову вакцинацію дорослих та скасування інформованої згоди на проведення щеплень.

Ця інсталяція стала символом акції  «За свободу вибору, за здорове суспільство й Україну без медичного примусу. Без законопроєкту 4142», організованої ГО «Вакцинація – вільний вибір».

Загалом під МОЗ прийшло не більше півсотні активістів.

Киянка Альона привела на мітинг свою 2-річну дочку. Від вакцинації жінка відмовляється з ідеологічних переконань та прийшла висловити свій протест проти нового законопроєкту, щоб її дитина змогла отримати освіту, коли настане час віддавати її до дитсадка.

Житомирянка Наталія Слободянюк –  мати трьох дітей, приїхала до столиці через незгоду з окремими положеннями законопроекту 4142.

«Особливо негарною є та частина, яка забороняє не лише відвідування, а й узагалі зарахування нещеплених дітей до закладів освіти, відпочинку та охорони здоров’я. Цей законопроект поділяє громадян України на тих, у кого є доступ до державних благ за рахунок податків, і тих, хто не має. Це чиста дискримінація. Правда, і в приватну школу теж не візьмуть», – говорить Наталія Слободянюк.

Крім усіх інших, на мітингу слово мала юристка Наталія Мазніченко. У своєму коментарі GreenPost вона сказала, що головне завдання таких акцій – інформування, незалежно від кількості учасників.

«Так, людей прийшло небагато, але буде запис, і він поширюватиметься у Фейсбуці. Моє особисте завдання – щоб якомога більше людей зрозуміли, наскільки їхні права порушуються новими законопроектами. Ідеться про порушення як національних законів, так і міжнародних, які залишаються незмінними. Національне законодавство не повинно суперечити міжнародному», – говорить Наталія Мазніченко.

Юристка наголошує: закони не змінюються – просто виносяться рекомендації. Тому вона вважає, що українцям потрібно масово звертатися в суди.

Із нею згодна Наталія Слободянюк.

«Спостерігаю намагання державних інституцій – МОЗ, ВРУ – зробити якийсь документ, який дозволить зобов’язати громадян України до вакцинації. Але якщо ми говоримо про базові права людини, одне з яких – розпоряджатися власним тілом, то хоч би що ви не приймали, а не зможете обійти такі базові речі. Пишіть, не пишіть – усе одно якщо ви хочете порушити недоторканність і гідність людини, ми не зможете придумати такий документ, на який юридично не можна буде знайти управу. Хай це буде навіть не український суд, а ЄСПЛ», – вважає активістка.

Від приміщення МОЗ протестувальники потім перемістилися до ВР, розраховуючи на велику кількість преси у зв’язку із виступом президента Володимира Зеленського у парламенті.

Люди помітили під стінами ВР одну з авторок законопроекту – Ладу Булах, але вона встигла заховатися в будівлі ВР раніше, ніж їй змогли озвучити  питання.

Організатори наголосили: нинішня акція – лише одна подія з низки запланованих. Однією з цілей був збір підписів під колективними листами-протестами до МОЗ та ВР – коли всі охочі зможуть підписатися, ці листи буде відправлено або вручено адресатам.

Не вдалося активістам поспілкуватися також із чиновниками МОЗ.

Співорганізатор мітингу В’ячеслав Костилєв, президент ГО «Ліга громадянських прав», говорить, що й  не очікував, що хтось із них вийде, щоб поспілкуватися. На велику кількість учасників мітингу він також не розраховував.

«Варто виходити, навіть якщо буде 5 осіб. До речі, перша акція у нас була років десять тому – нас було семеро (!), але після того нас назвали організацією, яка обрушила всю вакцинацію в Україні. Це сказав ще Князевич (тодішній Міністр охорони здоров’я – ред.)», – розповідає В’ячеслав Костилєв.

Раніше ми розповідали про внесення до ВР законопроєкту 4142, а також про те, як ГНЕУ його розкритикувало, а відомий лікар-епідеміолог висловив свою незгоду із текстом законопроєкту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.