- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- З електрикою та без: як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало»
З електрикою та без: як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало»
Кілька годин від павербанку можуть працювати капці, шкарпетки, куртки, стьобані жилети чи подушки із підігрівом.
Готуючись до зими, українці ще влітку активно скуповували електрообігрівачі, конвектори, тепловентилятори. Але в нинішніх умовах виявилося, що варто мати й інші способи зігріти своє житло. Про них розповідає «Рубрика».
Електроприладами варто опалювати одну кімнату. У ній мають бути щільно зачинені вікна й двері. Обігріти всю оселю було б, звісно, ефективніше, ніж одну кімнату. Але слід врахувати, що електромережа може не витримати навантаження, яке з'явиться, якщо в кожній квартирі буде увімкнено не один обігрівач.
Тому радимо звернути увагу на електропростирадла чи електроковдри. Електроенергії такі обігрівачі споживають дуже небагато, але при цьому здатні швидко нагріти вам і вашим дітям постіль. А якщо постелити електропростирадло на крісло, то можна цілий день працювати в теплі й комфорті (звісно, якщо ви працюєте з дому). Деякі моделі можуть працювати від акумулятора і навіть мають зручні застібки, щоб ковдру можна було накинути на плечі, як мантію, і ходити по дому. Втім, зараз із підігрівом може бути будь-що — капці, шкарпетки, куртки, стьобані жилети, подушки — усе це може працювати кілька годин від павербанку; що вища його ємність — то довше.
Увага! Без догляду, як і будь-який інший електроприлад, залишати електричні грілки не можна. Так само небезпечно на них спати. Нагрілися перед сном — і вимкнули.
Також для обігріву в невеликі морози можна використовувати кондиціонер на режимі обігріву, якщо такий є.
Прогріти крижане ліжко або зігріти ноги, сидячи за письмовим столом, можна способом, добре знайомим студентам, які мешкають у гуртожитках. Звичайні пластикові пляшки наповнюють гарячою водою та використовують замість грілки.
Увага! Якщо температура води близька до закипання, то під час наповнення пляшки обов'язково трапиться неприємність: пляшка почне деформуватися. Оптимальна температура води — 60-70 °С. Досвід показує, що на трохи сплющених пляшках, не повністю наповнених гарячою водою, щільно закритих, можна навіть сидіти або носити 1-2 пляшки з гарячою водою в рюкзаку для «утеплення» спини.
Також ми розповідали, як зігрітися, коли холодно: кілька лайфхаків, які допоможуть зробити оселю теплішою.
Окрім того, ми писали, як підготуватися до блекауту: кілька корисних порад.