Догори
Дати відгук

З електрикою та без: як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало»

Кілька годин від павербанку можуть працювати капці, шкарпетки, куртки, стьобані жилети чи подушки із підігрівом.

2 хв на прочитання29 Листопада 2022, 01:13
Поділитись:

Готуючись до зими, українці ще влітку активно скуповували електрообігрівачі, конвектори, тепловентилятори. Але в нинішніх умовах виявилося, що варто мати й інші способи зігріти своє житло. Про них розповідає «Рубрика».

Електроприладами варто опалювати одну кімнату. У ній мають бути щільно зачинені вікна й двері. Обігріти всю оселю було б, звісно, ефективніше, ніж одну кімнату. Але слід врахувати, що електромережа може не витримати навантаження, яке з'явиться, якщо в кожній квартирі буде увімкнено не один обігрівач.

Тому радимо звернути увагу на електропростирадла чи електроковдри. Електроенергії такі обігрівачі споживають дуже небагато, але при цьому здатні швидко нагріти вам і вашим дітям постіль. А якщо постелити електропростирадло на крісло, то можна цілий день працювати в теплі й комфорті (звісно, якщо ви працюєте з дому). Деякі моделі можуть працювати від акумулятора і навіть мають зручні застібки, щоб ковдру можна було накинути на плечі, як мантію, і ходити по дому. Втім, зараз із підігрівом може бути будь-що — капці, шкарпетки, куртки, стьобані жилети, подушки — усе це може працювати кілька годин від павербанку; що вища його ємність — то довше.

Увага! Без догляду, як і будь-який інший електроприлад, залишати електричні грілки не можна. Так само небезпечно на них спати. Нагрілися перед сном — і вимкнули.

Також для обігріву в невеликі морози можна використовувати кондиціонер на режимі обігріву, якщо такий є.

Прогріти крижане ліжко або зігріти ноги, сидячи за письмовим столом, можна способом, добре знайомим студентам, які мешкають у гуртожитках. Звичайні пластикові пляшки наповнюють гарячою водою та використовують замість грілки.

Увага! Якщо температура води близька до закипання, то під час наповнення пляшки обов'язково трапиться неприємність: пляшка почне деформуватися. Оптимальна температура води — 60-70 °С. Досвід показує, що на трохи сплющених пляшках, не повністю наповнених гарячою водою, щільно закритих, можна навіть сидіти або носити 1-2 пляшки з гарячою водою в рюкзаку для «утеплення» спини.

Також ми розповідали, як зігрітися, коли холодно: кілька лайфхаків, які допоможуть зробити оселю теплішою.

Окрім того, ми писали, як підготуватися до блекауту: кілька корисних порад.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго