- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Юлія Свириденко: нова редакція угоди від США - робоча версія, її опрацьовує Кабмін
Юлія Свириденко: нова редакція угоди від США - робоча версія, її опрацьовує Кабмін
В уряді закликали громадськість утриматися від публічного обговорення "сирого варіанту" документу, бо це тільки шкодить справі.

Україна отримала від США нову редакцію проєкту угоди про створення фонду економічного відновлення, знаної як "угода про корисні копалини (або рідкісноземельні елементи)". Про це заявила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко. Вона наголосила, що зараз проект документу опрацьовує уряд.
За словами Свириденко, уряд націлений досягнути консенсусу щодо угоди про мінерали зі США та закликає утриматися від коментування її "робочих" варіантів.
"Уряд України працює, щоб угода відображала усі наші інтереси та була в дусі стратегічного партнерства із США. Параметри угоди, які ми обговорювали раніше, є унікальними. Робоча версія, яку ми отримали, по суті, відображає позицію і підходи юридичних радників з боку США. Ми формуємо свою позицію. Коли буде необхідно, ми вийдемо на консультацію до Верховної Ради", – зазначила представниця Кабміну.
Міністерка запевнила, що як тільки буде досягнуто консенсус, уряд вийде з публічної позицією до депутатів Ради.
До того ж часу закликала припинити публічні дискусії щодо тексту проєкту, який навіть ще не став документом. Оскільки заяви у публічному просторі "заважають вести конструктивну дискусію".
"У цю мить публічні дискусії щодо тексту угоди лише завдадуть шкоди перемовинам. З огляду на важливість угоди нам вкрай важливий конструктивний діалог з американськими партнерами", - йдеться у повідомленні.
Угоду про надра США й Україна розробляють вже майже 2 місяці. Наприкінці лютого перша редакція економічного проєкту була готова до підписання. Її мали завірити у Вашингтоні, за присутності двох президентів. Та після скандалу в Овальному кабінеті переговори президентів були скасовані, підписання угоди відклали. З того часу США намагаються розширити свої економічні вигоди у тексті майбутньої угоди, а Україна намагається відстояти свої економічні та безпекові інтереси.
Більше новин читайте на GreenPost.







