Догори
Дати відгук

Євросоюз контролюватиме штучний інтелект: назвали сфери з найбільшим ризиком для людини

Деякі види використання штучного інтелекту пропонується взагалі заборонити.

2 хв на прочитання22 Квітня 2021, 14:52
Євросоюз контролюватиме штучний інтелект: назвали сфери з найбільшим ризиком для людини Євросоюз контролюватиме штучний інтелект: назвали сфери з найбільшим ризиком для людини
Поділитись:

Великі  технологічні компанії, такі як Amazon, Google, Facebook і Microsoft, можуть втратити чимало прибутків. Вкладені ними величезні  ресурси в розробку штучного інтелекту,  наразі можуть втратити сенс — Єврокомісія розробляє нові глобальні норми, щоб переконатися, що штучному інтелекту можна довіряти.

Як повідомляє Європейська правда з посиланням на пресреліз Єврокомісії,  правила будуть застосовуватися там, де це нагально необхідно: коли йдеться про безпеку та основні права громадян ЄС.

«Встановивши стандарти, ми можемо прокласти шлях до етичних технологій у всьому світі та забезпечити збереження конкурентоспроможності ЄС на цьому шляху», — сказала віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер.

Проект правил встановлює обмеження щодо використання штучного інтелекту в низці видів діяльності. Особливо тих, які вважаються «високоризиковими», оскільки можуть загрожувати безпеці людей або основним правам.

Так, обмеження  стосуватимуться самостійного керування автомобілями,  прийняття рішень про наймання робітників, відбору для зарахування до школи, перевірки результатів іспитів, прийняття рішень правоохоронними та судовими системами.  

Деякі види використання штучного інтелекту пропонується взагалі заборонити. Зокрема, розпізнавання обличчя в реальному часі у громадських місцях, хоча існують деякі винятки щодо національної безпеки та інших цілей.

Цілком імовірно, що правила матимуть далекосяжні наслідки для компаній, які використовують технологію штучного інтелекту в галузі охорони здоров'я, страхування та фінансів. Компаніям, які порушуватимуть запропоновані правила, можуть загрожувати штрафи у розмірі до 6 % світових продажів.

Для обговорення та впровадження нових правил, як очікується, знадобиться кілька років.

Нагадаємо, штучний інтелект навчився розпізнавати хворобу Паркінсона по очах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.