Догори
Дати відгук

Європейські екологи виступили за скорочення використання пестицидів

В Європі під загрозою повного зникнення опинилося 9% видів диких бджіл

1 хв на прочитання18 Червня 2020, 13:16
pixabay. pixabay.
Поділитись:

Через масове використання пестицидів загальна кількість комах скорочується на 2,5% щороку, при цьому в Європі під загрозою повного зникнення опинилося 9% видів диких бджіл і 7% видів метеликів. Про це пише Національна   асоціація   цукровиків   України з посиланням на euronews.com.

Екологи попереджають, що без термінових реформ в землеробстві комахи-запилювачі скоро зовсім зникнуть, а без них люди позбудуться і врожаю.

«Якщо ми продовжуватимемо використовувати пестициди в таких великих обсягах як зараз, то під загрозою опиняться цілі екосистеми. Фермери втратять комах-запилювачів, це позначиться на всій продовольчій системі», — зазначив Мюте Шімпф, член організації «Друзі Землі».

У своїй новій доповіді екологи Фонду імені Гайнріха Бьолля та члени організації «Друзі Землі» закликають ЄС в терміновому порядку переглянути питання використання пестицидів у сільському господарстві. А також  виділити половину бюджетних коштів на підтримку екологічно безпечного землеробства, на захист комах-запилювачів. 

Минулого місяця Єврокомісія також виступила за ряд реформ. Брюссель пропонує країнам-членам до 2030 року вдвічі скоротити використання хімічних речовин у виробництві продуктів харчування, а 25% сільськогосподарських угідь відвести під органічне землеробство.

Відзначимо, вітчизняні вчені вважають, що причинами загибелі бджіл в Україні є заборонені хімікати та легковажність пасічників.

Як відомо, бджоли визнані найважливішими істотами на Землі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.