Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Європейська Комісія рекомендує розпочати переговорний процес з Україною про вступ до ЄС

Європейська Комісія рекомендує розпочати переговорний процес з Україною про вступ до ЄС

Сьогодні Європейською комісією було оприлюднено звіт щодо прогресу дотримання рекомендацій ЄС Україною у різних сферах.

4 хв на прочитання08 Листопада 2023, 18:07
Європейська Комісія рекомендує переговорний процес з Україною про вступ до Європейського Союзу Європейська Комісія рекомендує переговорний процес з Україною про вступ до Європейського Союзу
Поділитись:

Загалом Європейська Комісія відзначає певний прогрес, досягнутий Україною на шляху до членства в ЄС, зокрема у Звіті міститься інформація щодо виконання Україною попередніх 7 Рекомендацій ЄК. Однак, лишається виконати ще деяке «домашнє завдання», зокрема, у таких сферах.

Енергія

У звіті зазначають, що Україна має хороший рівень підготовки в енергетичній сфері. Зокрема, щодо позитивних змін у ЄС відзначають, що тривало узгодження, в тому числі щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку, поновлюваних джерел енергії, операторів газотранспортної системи та сертифікації газосховищ. Також йдеться про кроки, які має виконати Україна у найближчий період, зокрема:

  • просувати перехід до зеленої енергії та зелену реконструкцію;
  • прийняти та впровадити інтеграційний пакет електроенергії;
  • продовжувати підвищення енергоефективності, в тому числі в житловому секторі, шляхом регуляторних заходів та через Фонд енергоефективності;
  • здійснювати політичні заходи для стимулювання інвестицій у виробництво відновлюваної енергії;
  • розпочати реформу сектору централізованого теплопостачання та запровадити обов'язкові критерії енергоефективності для державних закупівель;
  • вжити заходів для досягнення ціноутворення на енергоносії;
  • покращити незалежне та ефективне функціонування енергетичного регулятора.

Трансєвропейські мережі

Україна має певний рівень підготовки у сфері трансєвропейських мереж (TENs), є певний прогрес, досягнутий протягом звітного періоду. Але, разом з тим, Україна має проводити аварійний ремонт і планувати модернізацію критичної інфраструктури; розвитати адмін можливості та масштабувати підготовку проектів з метою забезпечення реалізації проектів транспортної та енергетичної інфраструктури відповідно до стандартів ЄС.

Навколишнє середовище та зміна клімату

Єврокомісія у своєму звіті відзначає, що у цьому розділі було досягнуто хороших успіхів, незважаючи на непросту ситуацію в Україні, однак Україна продовжує роботу над національним кліматичним законом і Національним енергетичним планом.

Здоров’я

У цій сфері Україна проягом наступного року має затвердити стратегію інформаційної безпеки охорони здоров’я. Окрім цього треба затвердити план дій національної безпеки охорони здоров’я для вирішення загроз біологічного, хімічного, екологічного та невідомого походженння та ініціювати реалізацію національного плану дій на період 2023-2025 роки по боротьбі з протимікробною резистентністю.

Сільське господарство та розвиток сільських територій

Україна залишається на ранній стадії підготовки в сфері сільського господарства та розвитку сільських територій. Було досягнуто певного прогресу, зокрема у прийнятті законодавства, що узгоджується із законодавством ЄС, та запуску Державного аграрного реєстру, спрямованого на реєстрацію фермерських господарств. Однак Україні необхідно здійснити наступні кроки і цій сфері, зокрема:

  • Доопрацювати національну стратегію розвитку сільського господарства на період 2023-2030 рр;
  • Відповідно до положень Угоди про асоціацію продовжити узгодження українського законодавства з правом ЄС у сфері сільського господарства;
  • Здійснювати моніторинг та продовжити реєстрацію фермерських господарств в Державному аграрному реєстрі.

Рибне господарство та аквакультура

Протягом наступного року Україна має імплементувати національну стратегію розвитку секторів рибальства та аквакультури на період до 2030 року відповідно до законодавства ЄС, а також розвивати інституційну спроможність для управління та контролю за рибальською діяльністю та ініціювати створення незалежного органу з контролю за рибальством на основі практик держав-членів ЄС.

Але це далеко не все «домашнє завдання», яке Україні необхідно виконати у найкоротші терміни. Більш детальну інформацію щодо всіх сфер можна переглянути безпосередньо у розширеному Звіті.

Щодо висновку по Україні, який було оприлюднено у Звіті, - в ньому зазначається, що Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ з Україною, однак розпочинати ці переговори рекомендує після виконання Україною 4 основних рекомендацій, що стосуються реформування НАБУ, НАЗК, прийняття законів про лобіювання та національні меншини.

Комісія стежитиме за прогресом виконання рекомендацій і відповідністю у всіх сферах, пов’язаних із відкриттям переговорів, і звітуватиме Раді до березня 2024 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.