ЄС спрощує вуглецевий прикордонний механізм для малих імпортерів
Комітет Європарламенту схвалив зміни, які мають зменшити адміністративний тягар для малих та середніх підприємств.

Комітет Європейського парламенту з питань довкілля, зміни клімату та продовольчої безпеки схвалив пропозицію Європейської комісії щодо внесення змін до вуглецевого прикордонного механізму (CBAM). Ці зміни є частиною пакету спрощення "Omnibus I", представленого 26 лютого 2025 року, і спрямовані на зменшення адміністративного навантаження для малих та середніх підприємств (МСП) та випадкових імпортерів.
Члени Європарламенту внесли лише технічні поправки з метою уточнення та підтримали встановлення нового мінімального порогу маси в 50 тонн. Це звільнить від дії CBAM переважну більшість (90%) імпортерів – головним чином малі та середні підприємства та фізичні особи, які імпортують лише невеликі обсяги товарів, що підпадають під дію механізму. При цьому екологічна мета CBAM залишається незмінною, оскільки 99% загальних викидів CO2 від імпорту заліза, сталі, алюмінію, цементу та добрив і надалі регулюватимуться правилами.
Для імпорту, що підпадає під дію CBAM, зміни також спрощують авторизацію декларантів (сторін, які бажають імпортувати товари, що підпадають під дію CBAM), розрахунок викидів та управління фінансовою відповідальністю, одночасно посилюючи положення щодо запобігання зловживанням.
Після голосування доповідач Антоніо Декаро (S&D, Італія) зазначив: «Більшість у комітеті погодилася обмежити поправки конкретними пропозиціями Комісії та не переглядати інші положення законодавства CBAM, яке є настільки важливим для запобігання витоку вуглецю. Цей підхід дозволяє нам спростити питання для компаній, не руйнуючи та не послаблюючи CBAM. Ми продовжуватимемо працювати якомога швидше, щоб забезпечити юридичну ясність та визначеність для всіх зацікавлених сторін CBAM».
Очікується, що Європейський парламент у повному складі проголосує за свій мандат для переговорів з Радою ЄС щодо остаточної форми законодавства 22 травня 2025 року.
Довідково: Вуглецевий прикордонний механізм ЄС є інструментом ЄС для вирівнювання ціни на вуглець, сплаченого за продукцію ЄС, що працює в рамках системи торгівлі викидами ЄС (ETS), з ціною на імпортні товари, а також для заохочення більш амбітних кліматичних цілей у країнах, що не є членами ЄС. На початку 2026 року Комісія оцінить доцільність розширення сфери дії CBAM на інші сектори ETS, які ризикують зіткнутися з витоком вуглецю.
Більше новин читайте на GreenPost.







