Якщо ви погано почуваєтесь при нормальному тиску: радить кардіолог

2 хв на прочитання04 Січня 2022, 00:36
Магнітні бурі сонячний радіаційний шторм

Перехід від підвищеного тиску до нормального може виявитися болісним.

Лікар-кардіолог Анна Солощенко розповіла, що їй часто доводиться чути від пацієнтів: «Мені краще при тиску 150/90, тому я не п’ю таблетки» або: «Лікар призначив мені ліки, тиск нормалізувався, але мені було погано, і я припинив прийом».

Вона пояснює, що річ у тім, що наші судини «дуже великі консерватори», вони вважають нормою те, до чого звикли.

«Якщо ви багато років живете із тиском 160/90, то судини саме його вважають нормою, і будуть бити тривогу при відхиленнях у будь-який бік — вгору або вниз. Тому при нормалізації тиску деякі пацієнти можуть відчувати певний дискомфорт, запаморочення голови, слабкість, головний біль або взагалі лежати пластом. Але це не означає, що при підвищеному тиску не відбувається пошкодження судин або внутрішніх органів», — розповідає кардіолог.

Анна Солощенко радить у таких випадках насамперед домовитися зі своїм лікарем про поступове зниження тиску.

«Наприклад, якщо тиск багато років був 160/90, то не варто одразу знижувати до 120/70. Можна спочатку знизити до 140/80, а вже через 2 тижні (не через 2 місяці або 2 роки!!!) до норми», — пропонує кардіолог.

Окрім того, вона рекомендує трішки потерпіти, «бо ви вже знаєте, що це нешкідливо і просто перехідний період». Зазвичай звикання відбувається за декілька тижнів, у середньому 2-3.

«Один мій викладач порівнював подібні випадки із алкоголіком, у котрого забрали пляшку. Йому дууууже погано, але це не означає, що треба дозволяти йому далі пиячити. Порівняння дещо брутальне, але іноді дуже дієве», — говорить Анна Солощенко.

Також кардіолог розповідає, що може знизити ефективність препаратів від гіпертонії.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: