- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Дратує маска — це може бути психологічним розладом: деталі
Дратує маска — це може бути психологічним розладом: деталі
Дослідження проводили на прикладі групи з півтори тисячі людей у віці від 18 до 73 років
Бразильські науковці довели, що небажання носити маску в умовах пандемії свідчить про антисоціальні схильності людини, пише ВВС.
За допомогою спеціально складеного опитувальника вони вирішили оцінити афективний резонанс респондентів - тобто їхню здатність проявляти співчуття й емоційну чуйність відносно інших.
В анкеті було і питання, чи дотримуються люди заходів із нерозповсюдження Covid-19, таких як носіння маски.
Після профільного аналізу вчені виявили закономірність: люди, схильні до антисоціальної поведінки, як правило нехтують заходами безпеки, в той час як люди з підвищеною емпатією суворо їм підпорядковуються.
Антисоціальний профіль, як вказують дослідники, асоціювався з "черствістю, брехливістю, ворожістю, імпульсивністю, безвідповідальністю, схильністю до маніпуляції іншими і бажанням йти на невиправданий ризик", тобто з характеристиками, які зазвичай виявляються у людей з диссоціальним розладом особистості (ДРЛ).
На думку вчених, хоча схильність до ДРЛ може бути закладена на генетичному рівні і виправленню не підлягає, влада і медична спільнота можуть вплинути на поведінку людей, переконавши їх за допомогою освітніх програм у необхідності дотримуватися приписаних заходів, в тому числі носінню масок.
Тим більше, що ефективність таких заходів, як обов'язкове носіння масок, попри протести, дедалі частіше підтверджує статистика.
Так, опублікований нещодавно в журналі Lancet звіт міжнародної групи експертів, які проаналізували дані 172 досліджень в 16 країнах, говорить про те, що за наявності маски шанси заразитися Covid-19 знижуються до 3%.
До слова, в Україні нові антирекорди: в Україні станом на 5 листопада лабораторно підтверджено 430 467 випадків COVID-19, з них за добу - 9 850
Українці ігнорують правила безпеки і не завжди використовують захисні маски. У відповідь на це МОЗ заявляє, що штраф за появу в громадському місці без маски під час карантину порушникам будуть виписувати одразу на місці “злочину”.