Догори
Дати відгук

Якщо у дитини часто холодні руки і ноги: причини та поради для запобігання

Холодні руки можуть бути причиною якогось захворювання.

3 хв на прочитання16 Грудня 2022, 06:50
Фото: Главком
Фото: Главком
Поділитись:

Почнемо з найменших діток. Теплообмін в організмі новонароджених дітей (від народження і до 6 місяців) ще недосконалий, оскільки в цей період відбувається адаптація маленької дитини до нового навколишнього світу.

Протягом перших місяців після появи на світ температура тіла і кінцівок немовляти може істотно відрізнятися, і в цьому немає нічого протиприродного. У цьому випадку буде достатньо одягати теплі шкарпетки і рукавиці з м’якого натурального матеріалу, наприклад, байки.

Якщо дитина добре їсть, перебуває в гарному настрої, турбуватися про те, що її кінцівки холодні, не варто. Але якщо ж цей стан супроводжується примхами, шкіряними висипаннями, підвищеною температурою тіла, поганим апетитом або ж млявістю, немовля слід показати педіатрові, оскільки ці ознаки можуть бути причиною якогось захворювання.

У старшої дитини, у віці 4-7 років причиною постійно холодних рук і ніг може бути швидке зростання. Нічого жахливого в цьому немає, оскільки подібний стан буває викликаний активним розвитком всіх органів і систем, а тому судини часто просто не встигають адаптуватися до цього процесу, стискаються, в результаті чого порушується кровообіг.

Однак стрімке зростання — це далеко не єдина можлива причина синдрому «холодних кінцівок» у діток. З’ясуємо, чому у дитини дошкільного віку і підлітка можуть бути постійно холодні ноги і руки.

Зниження імунітету. Холодні кінцівки, що супроводжуються млявістю, апатією, блідістю, швидкою стомлюваністю, погіршенням мозкової активності (як правило, діти в таких випадках починають відставати в школі) можуть бути наслідком поганого харчування.

Навіть дорослій і сформованій людині для підтримки життєвих сил і вироблення енергії необхідне раціональне повноцінне харчування. А для підростаючого і ще такого слабкого організму ця необхідність важлива вдвічі більше, адже для того, щоб вирости і правильно розвиватися, йому необхідні вітаміни, мікро – і макроелементи, достатня кількість жирів, білків і вуглеводів.

Недостатнє харчування, шкідливі продукти, такі як чіпси, горішки, сухарики, фастфуд, солодка газована вода, попкорн, негативно впливають на здоров’я, викликають зниження імунітету і, як наслідок, залізодефіцитну анемію.

Убогий раціон також тягне за собою зниження артеріального тиску, в результаті чого у дітей може знижуватися температура рук і ніг.

Проблеми зі щитовидною залозою. Щитовидка є ключовим компонентом в гормональній системі всього організму. При дефіциті гормонів щитовидної залози відбувається уповільнення обмінних процесів, що проявляється синдромом крижаних кінцівок.

Такій проблемі піддаються частіше дівчатка, ніж хлопчики (приблизно в 5 разів), а також дітки, які живуть в екологічно неблагополучних районах.

Нейроциркулярна (або вегетосудинна) дистонія. Вегетативна нервова система відіграє найважливішу роль у життєдіяльності організму — постійно контролює серцеві скорочення, роботу всіх систем і органів, частоту дихання та ін. Ось чому порушення її роботи тягне за собою спазм м’язів і порушення кровообігу.

Дистонію, в свою чергу, можуть викликати різні фактори — підвищена нервова збудливість, стреси, хвилювання, дефіцит сну, вживання кави, чаю, енергетичних напоїв, алкоголю, неправильний спосіб життя, куріння, хронічний брак свіжого повітря.

Часто ця проблема проходить з віком самостійно, однак, при неправильному способі життя може залишитися назавжди.

Недолік рухової активності. Причина холодних кінцівок може бути банальна — переохолодження і носіння тісного взуття. Часто діти, особливо підлітки, заради сумнівної моди або ж в результаті звичайної неуважності можуть нехтувати носінням рукавичок і теплих шкарпеток в холодну пору року. В результаті перебування на вулиці руки і ноги дитини охолоджуються, що і викликає справжній жах у дбайливих мам, тат і бабусь.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Самовільно рубали дерева
На Рівненщині затримали злочиців, які самовільно зрубали деревини на майже 90 тис. грн
1 хв на прочитання3 години тому
Як діяти, коли горить ліс і торф
На Полтавщині вигоріли майже 300 га сухостою: як діяти у разі лісових, степових та торф’яних пожеж
1 хв на прочитання4 години тому
Органічне землеробство принципи вирощування Без хімікатів
Органічне землеробство: принципи вирощування, плюси й мінуси такого господарства
2 хв на прочитання5 годин тому
Фото з відкритих джерел
День бур'янів: чи такий страшний бурʼян, як його малюють?
4 хв на прочитання6 годин тому
Новий регламент ЄС щодо упаковки PPWR: багаторазове пакування, заборона на деякі види пластику та мінімізація плівки
2 хв на прочитання6 годин тому
Розваги на джипах, квадроциклах та багі у заповідниках можуть заборонити законом: деталі
1 хв на прочитання7 годин тому
Рецепт смачного сніданку з лаваша : він точно здивує вас своєю простотою приготування
1 хв на прочитання8 годин тому
Правоохоронці викрили посадовців, які зрубували сторічні дуби в Чорнобильському заповіднику
2 хв на прочитання8 годин тому