Якщо НАТО збирається продати Україну, то зробить себе неактуальним — британський полковник
Підштовхування Києва до територіальних поступок було б благом для Путіна — і катастрофою для Альянсу.
НАТО відмовилося від надії на перемогу України. Таке припущення висловив у своїй колонці для The Telegraph британський полковник Річард Кемп.
Він нагадав, що Стіан Єнссен, керівник апарату генерального секретаря Єнса Столтенберга, під час виступи в Норвегії заявив, що мирна угода може передбачати передачу Києвом території Росії в обмін на членство в НАТО.
«Його коментарі викликали лють в Україні, і це справедливо. Пізніше Єнссен вибачився за те, як він висловив свої погляди, але не відмовився від них.
На його думку, недавня оцінка розвідки США показала, що контрнаступ Києва не досягне мети перерізати сухопутний коридор Росії до Криму. Із цього дехто робить похмурий висновок, що попри на триваючі наступи як Росії, так і України, жодна сторона не досягне стратегічного значення.
Експерт підкреслює, що відповідь на цю очевидну тупикову ситуацію полягає не в тому, щоби тиснути на Україну, вимагаючи визнати анексію її території Росією, а в тому, щоби «змінити факти на місцях».
«Це можна зробити, лише подвоївши зусилля, щоб забезпечити Київ достатніми бойовими ресурсами, щоб витіснити Росію, якщо не цього року, то наступного. Проте через два роки після ганебного відступу з Афганістану Захід, здається, знову опинився на межі поразки. Мирна угода на цих умовах означала б перемогу Росії і поразку України. Як інакше може бути здача території агресору?» — запитує Кемп.
Він закликає надати Києву «ту підтримку, яку не змогли надати досі».
На думку експерта, ми зараз бачимо «неспроможність Заходу відстояти свої принципи». Військовий наголошує, що замість того, щоб ужити рішучих дій на початку цього року для забезпечення належного оснащення Києва, Вашингтон і Берлін закликали Україну воювати згідно з тактичною доктриною НАТО, позбавляючи її засобів для цього.
«Після місяців агонії США врешті-решт поставили касетні боєприпаси, але лише цього тижня неохоче схвалили надання Данією та Нідерландами F-16 у встановлений термін.
Він нагадує, що навіть зараз канцлер Німеччини Олаф Шольц закликає до «додаткових мирних переговорів», водночас продовжуючи зволікати з постачанням терміново необхідних крилатих ракет Taurus.
«Сама ідея мирних переговорів у цій ситуації була б фарсом, якби вона не була такою небезпечною», — підкреслює військовий.
Він вважає, що зупинити російську агресію може лише поразка на полі бою.
Тому що це було б справжнім значенням неспроможності НАТО забезпечити перевагу свого союзника в найзначнішому військовому конфлікті в Європі з моменту його створення», — переконаний Кемп.
Раніше ми також писали, що НАТО має змінити свою стратегію, щоб стримувати агресію Путіна — Bloomberg.