Якщо хліб улітку цвіте, це нормально – експерт

2 хв на прочитання31 Липня 2020, 17:40

Особливо білий

Багато хто зі споживачів помітив, що останнім часом хліб почав цвісти, і грішити на харчових технологів.

В тому, що влітку хліб починає швидко цвісти, нема нічого дивного, говорить Ніна Кільдій, керівник відділу тестування Центру експертиз «Тест».

«Це не проблема тих дріжджів, які використовуються при виготовлення хліба, – сказала Ніна Кільдій у своєму коментарі GreenPost. – Для більшості сортів хліба при замішуванні тіста додаються дріжджі, але це не вони викликають плісняву».

Експерт говорить: пліснявіє більше білий хліб, особливо влітку, особливо запакований гарячим. Зерно не є стерильним, наголошує Ніна Кільдій. Тому коли з зерна мелють борошно, частина мікроорганізмів потрапляє в борошно. Та оскільки воно сухе, то мікроорганізми не розвиваються, не розмножуються.

Якщо хліб буде достатньо пропечений усередині   всі мікроорганізми загинуть. Якщо ж він трохи глевкий, вологий, то ця пліснява, яка потрапила з зерна (борошна), почне активно проростати за умови високої температури і за наявності вологи.

«Тому ця проблема дуже пов’язана з запакованим хлібом, який спекли і відразу починають фасувати, – говорить еспертка. – Через це утворюється конденсат, і тоді від цієї вологи просто чудово проростає пліснява будь-якого кольору – біла, чорна помаранчева, червона…»

Кільдій говорить, що проблема недостатньо пропеченого хліба і пакування його гарячим у полімерну плівку дуже поширена. Проте чорний хліб за класичними рецептами кисліший (там ще й часто використовується закваска з молочнокислих бактерій), і він менше до схильний до появи плісняви. А білий хліб улітку стає ще більш «проблемним».

Також ми розповідали, що від нас намагаються приховати виробники морозива.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: