Які продукти викликають рак

5 хв на прочитання15 Жовтня 2022, 17:30

Від яких продуктів є ризик отримати рак шлунку

Відомо, що неправильне харчування часто є причиною деяких видів онкологічних захворювань. Особливо це стосується таких його типів, як рак шлунку, стравоходу, колоректальний рак та рак підшлункової залози.

Нещодавно в іноземних медичних журналах, таких як MDedge, було опубліковано нові дослідження, які демонструють нові докази, що повністю підтверджують це твердження.

Дослідники повідомляють, що часте споживання овочів, серед яких – листя салату, бобові, хрестоцвіті призводить до помітного зниження ризику онкозахворювань, а також захворювань печінки.

Команда дослідників отримала достовірні докази того, що часте вживання червоного м’яса, тваринної печінки та обробленого (смаженого або копченого) м’яса значно збільшує ризик того, що у людини розвинеться рак шлунку.

Результати останнього дослідження “підкріплюють ідею про те, що відмова від вживання червоного та переробленого м’яса, ймовірно, корисна не тільки для попередження розвитку колоректального раку”, – сказав автор і епідеміолог д-р наук у галузі медицини Паоло Боффетт, магістр Онкологічного центру Університету Стоуні Брук (Нью-Йорк). “Можливий канцерогенний ефект може поширюватися за межі товстої кишки” – наголосив він.

Обидва дослідження були оприлюднені на з’їзді, які проводить Американська асоціація ракових досліджень.

Для дослідження червоного м’яса дослідники вивчили статистику масштабного дослідження Голестану, яке проспективно відстежує 50 045 осіб у віці 40-75 років із північно-східного Ірану. Дослідження зосереджено на раку стравоходу через високий рівень захворюваності у регіоні.

Споживання червоного м’яса дуже незначне в регіоні, де жителі зазвичай віддають перевагу курці, повідомила провідний дослідник Джулія Коллатуццо, лікар-резидент у галузі медицини праці в Болонському університеті, Італія. У середньому учасники щодня споживали 18,4 грами червоного м’яса та 72,1 грами білого м’яса.

Вчені спостерігали за учасниками дослідження протягом 12-річного періоду спостереження, протягом якого у 369 розвинувся рак стравоходу, та у 368 розвинувся рак шлунка. Червоне м’ясо було пов’язане лише з вищим рівнем раку стравоходу у жінок (коефіцієнт ризику 95% довірчий інтервал збільшення споживання).

Загальне споживання червоного м’яса (червоного м’яса, субпродуктів та переробленого м’яса) було пов’язане з вищими показниками раку шлунка, як і споживання червоного м’яса.

За словами Коллатуццо, результати показують, що у тих, хто перебуває в найвищому рівні загального вживання червоного м’яса, ризик може бути приблизно на 25% вищим, ніж у тих, хто перебуває в найнижчому рівні.

Загалом, за її словами, результати дослідження не є дивовижними. За її словами, низький зв’язок між споживанням червоного м’яса та раком стравоходу може бути пов’язаний із тим, що м’ясо лише тимчасово проходить через стравохід.

Для дослідження раку/захворювань печінки дослідники вивчили медичні записи 470 653 осіб у дослідженні звичок харчування та здоров’я NIH-AARP. Вони були розпочаті у 1995-1996 роках, коли досліджуваним було 50-71 рік. За середній період спостереження 15,5 років у 899 людей розвинувся рак печінки, а 934 особи померли від хронічного захворювання печінки.

Середнє споживання овочів складало від 1 до 3,7 чашки (225 грам) на день відповідно, каже провідний автор дослідження Лонг-Ганг Чжао, магістр, аспірант Гарвардського університету.

Після детального вивчення статистики об’ємів споживання овочів ймовірність розвитку раку печінки у тих, хто споживав більше 3 чашок була на третину нижче, ніж у тих, хто споживав 1 і менше чашок овочів на день.

Найсильнішими борцями з раком виявилися кілька видів овочів: хрестоцвіті (білокачанна капуста, цвітна капуста, броколі), салат, бобові та морква. Ці види овочів також були пов’язані з нижчими показниками смертності від хронічних захворювань печінки (все P<0,01), як і загальне споживання овочів (P=<0,01).

"Збільшення споживання овочів на одну чашку (8 унцій або 225 грам) було пов'язано приблизно з 20% зниженням ризиків розвитку раку печінки та хронічної смертності від інших порушень роботи печінки", - сказав Чжао.Статистично значимих залежностей між споживанням фруктів та смертністю від раку чи інших захворювань печінки виявлено не було.За словами Чжао, отримані дані дають більше інформації про дієту та захворювання печінки. "Хронічне захворювання печінки, яке спричиняє рак печінки, є десятою причиною смерті у всьому світі, викликаючи два мільйони смертей щороку. Він має загальні етіологічні процеси із раком печінки. Таким чином, вивчення як смертності від хронічних захворювань печінки, так і захворюваності на рак печінки у нашому дослідженні може дати більш ясну картину профілактики захворювань печінки".Слід зазначити, що обидва дослідження засновані на самозвітах піддослідних про споживання їжі, які можуть бути ненадійними, а учасники аналізу фруктів/овочів були переважно європейського походження.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: