Рівень цукру в крові є важливим показником, коли йдеться про діагностику та контроль перебігу цукрового діабету. Цукровий діабет — друга за поширеністю проблема сучасності після серцево-судинних захворювань. За даними ВООЗ, на цю недугу страждає кожна 10 людина у світі. Головна небезпека діабету — ускладнення. Хвороба може призвести до інвалідизації і передчасної смерті пацієнта. Та навіть якщо найгірших наслідків вдається уникнути, діабет суттєво погіршує якість життя, підвищує ризик складного перебігу інфекційних та вірусних захворювань.
Багато продуктів розщеплюються на глюкозу (цукор) в крові, яка використовується як енергія для нашого мозку, серця та м’язів. Глюкоза в крові надходить або з їжі, яку ми їмо, або виробляється в печінці, і знаходиться в кровотоці (оскільки вона переноситься до всіх наших органів і клітин) і всередині клітин (де вона перетворюється на енергію).
Рівень цукру в крові регулюється інсуліном – це гормон, який виробляє підшлункова залоза. З віком або у зв’язку з іншими обставини, через зниження сприйнятливості тканин до інсуліну, рівень цукру в крові зростає та починає розвиватись цукровий діабет.
Експертка з дієтології Букет Ерташ Сефер розповіла, від яких неочевидних продуктів краще відмовитися, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.
Найпростіший і найпопулярніший спосіб - перевірити показники глюкози в крові. Цей аналіз показує рівень цукру в крові на певний момент часу. Результат визначається у ммоль/л або мг/дл та може варіюватись залежно від методу визначення та лабораторії.