Не завжди біль у грудній клітині означає, що негайно треба бігти до кардіолога. Телеграм-канал Medical Alliance розповідає, що серце дійсно болить, якщо:
- Болі носять певний характер: тиснучі, пекучі.
- Болі локалізуються за грудиною. Можуть віддавати в ліву руку, ліве плече, нижню щелепу. Рідше — в праве плече, праву руку.
- Болі можуть відчуватися у верхній частині живота, іноді супроводжуються блюванням. Це ознака, зокрема, захворювань серцево-судинної системи, а саме інфаркту нижньої стінки лівого шлуночка.
- Болі виникають після фізичного, емоційного навантаження.
- Тривалість болю порівняно невелика: від декількох хвилин до декількох годин.
- Минає такий біль у спокої або після прийому певних препаратів, що розширюють судини серця, наприклад, нітрогліцерину.
Якщо всі ці критерії зійшлися в один «букет», то це типовий біль у серці ішемічного характеру. При цьому немає жодних статевих відмінностей у характері болю.
Перикардит (запалення зовнішньої серцевої оболонки). Зазвичай біль локалізується у центрі грудей, у деяких випадках віддає в руку, спину, шию. При ковтанні, кашлі, чханні дискомфорт посилюється. У положенні лежачи стає гірше, сидячи краще. За характером біль переважно тупий і ниючий.
Міокардит (запалення м'яза серця). Біль у серці може бути дуже схожий на ішемічний, але прийом нітрогліцерину вже не допоможе.
Розшаровуюча аневризма аорти. Біль розташовується також за грудиною, можливе відчуття здавлювання стравоходу.
Загалом причин болю у грудній клітині досить багато. Болями у грудній клітині можуть супроводжуватися такі стани:
- тромбоемболія легеневої артерії;
- вертеброгенні болі — ускладнення будь-якої хвороби хребта та/або навколишніх тканин, спричинене затисненням нервових корінців або спинномозкових нервів;
- оперізуючий лишай;
- спонтанний пневмоторакс.
Також ми розповідали про те, що робити, якщо закінчився Кардіомагніл: радить кардіолог.