Як здорова їжа стає нездоровою: чому не слід варити компоти і смажити перець

2 хв на прочитання29 Вересня 2021, 06:50
Фото: Укрінформ

Наїстися ягодами на весь рік — ілюзія.

Є продукти, які створюють фундамент здорового харчування. Це овочі, зелень, ягоди, фрукти, крупи, цільнозернові злаки, пісне м'ясо, риба, молочні продукти, нерафінована олія, горіхи.

Іноді  люди своїми діями перекреслити всю користь продукту, зазначає лікарка-терапевт, дієтологиня Людмила Паламарчук.⠀

Овочі ми цінуємо за клітковину, мінерали, вітаміни та їхню дієтичність. Насолоджуйтеся свіжими салатами, овочевими супами, тушкованими овочами, запікайте їх у духовці. Але овочі, за словами лікарки, не слід  смажити, тим паче до коричневої кірочки, бо замість користі отримаєте канцерогени та трансжири.

Паламарчук також говорить, що ягоди — це концентрат користі. Наїстися ягодами на весь рік — ілюзія. Найкраще у сезон з'їдати щодня по жмені мікс-ягід, а надлишок — заморозити, щоб можна було споживати їх цілий рік без перерви. Але не варити компот.

Дієтолог радить звернути увагу на фрукти, які є смачними, легкими але... підступними. Бо вони містять фруктозу, яка в надмірній кількості спричиняє жирове переродження печінки та навіть підвищення холестерину. Радить їсти  1–2 фрукти на день і цього, на переконання медика, цілком достатньо, більше- шкідливо.

Дієтологиня рекомендує уважно вибирати крупи. Крупи цінні своєю зовнішньою оболонкою, у якій  є цінна для нашої мікробіоти клітковина, а також мінерали та вітаміни. Радить обирати цільнозернові крупи: плющену вівсянку, нешліфований рис, булгур, перловку, пшоно та інші добре вам відомі. І не обирати крупи з низькою поживною цінністю: манну, пластівці швидкого приготування, кульки, кускус, бо користі там немає.

До слова, якщо ви не можете влізти в штани, які носили в молодості, то піддаєтеся ризику отримати діабет 2-го типу.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: