Догори
Дати відгук

Як вибрати безпечну для навколишнього середовища косметику?

Сьогодні на ринку представлена величезна кількість продуктів з позначкою «Organic». Але які з них дійсно заслуговують на увагу?

3 хв на прочитання22 Червня 2021, 14:03
Як вибрати безпечну для навколишнього середовища косметику? Як вибрати безпечну для навколишнього середовища косметику?
Поділитись:

На початку червня, п'ятого числа, ми відзначаємо Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Ця дата служить нагадуванням, як важливо оберігати природу й економити її ресурси. Кожен робить це по-своєму. Так, провідні виробники косметики намагаються робити свою продукцію все більш екологічною та безпечною. Уже сьогодні на ринку представлена величезна кількість продуктів з позначкою «Organic». Але які з них справді заслуговують на увагу?

Екологічна косметика: що важливо знати

На жаль, велика частина написів на упаковці в дусі «органічна, екологічно чиста, зелена» — це лише маркетинговий хід. Щоб продукція отримала справжні сертифікати екологічності, вона має відповідати певним критеріям і не всім це вдається.

Критерії екопродукції:

  • виробництво не шкодить навколишньому середовищу;
  • методи виготовлення не вносять кардинальних змін у хімічні властивості компонентів;
  • існує документація, за якою легко простежити весь ланцюжок від виробника сировини до споживача;
  • жоден з інгредієнтів, ні готова формула не тестуються на тваринах; тести проходять виключно «in vitro» альтернативними способами;
  • тара й упаковка виконані з речовин, які розкладаються (як правило, це скло, картон, папір), що можна переробити без шкоди для екосистеми матеріалів;
  • у формулі немає синтетичних інгредієнтів.

Справді безпечна косметика завдає мінімальної шкоди планеті на всіх етапах, від розробки компонентів і до викинутої порожньої упаковки.

Вимоги до складу

Склад косметики з маркуванням «Еко» не має містити штучних барвників та ароматизаторів, консервантів, особливо заборонених парабенів. Також небажані силікони, які утворюють плівку.

Синтетика у складі небезпечна і для природи, і для людини. Після змиваннявона потрапляє у воду, а потім у ґрунт і атмосферу. Це шкодить усій екосистемі, забруднює її. Для шкіри такі засоби теж не корисні, якщо і дають ефект, то тільки зовнішній і тимчасовий.

А Organic-продукти роблять тільки із сертифікованих компонентів, чия безпека доведена клінічними дослідженнями. Кількість натуральної сировини в них становить не менше 95 %.

Це можуть бути компоненти тваринного походження, якщо під час їх одержання не постраждала жодне тварина. Цілком виключають таку сировину тільки веганські формули. Рослини для «еко-френдлі» виробництв вирощують у сертифікованих екологічно чистих господарствах. Збирають їх під дуже суворим контролем.

Щоб зберегти природу, а також своє здоров'я та красу, варто віддавати перевагу тільки відомим маркам із чіткою позицією щодо екології. Бренд професійної косметики Medik8 дотримується всіх цих принципів:

  • не тестує свою продукцію на тваринах;
  • 100 % веганські формули;
  • обирає скляну упаковку, а також пластик, стрічки, коробки та інші упаковки, придатні для вторинної переробки, і зроблені з перероблених матеріалів;
  • постійно удосконалює формули, щоб у них були тільки ефективні натуральні компоненти (без пальмової олії).

Космецевтика від Medik8 — гідна заміна популярним неекологічним брендам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко