Догори
Дати відгук

Як в Німеччині штрафують за сміття

3 хв на прочитання05 Листопада 2019, 12:21
Поділитись:

У Німеччині добре розвинена система збору та утилізації сміття. За неправильне поводження з відходами загрожують штрафи, в кожній федеральній землі - свої. «Німецька хвиля» пропонує огляд штрафів Північного Рейну - Вестфалії, найбільш багатонаселеної федеральної землі.

За побутове сміття, наприклад, за вміст попільнички, шкірку бананів або упаковку від бургера, стягується штраф від 10 до 25 євро. Але в окремих містах, у Менхенгладбасі і Вупперталі з кінця жовтня поточного року штраф підвищився до 100 євро. У Кельні недопалок, викинутий в недозволеному місці, може обійтися в 50 євро, якщо мова йде про дитячий майданчик або парку - в 150 євро.

За розкидані в лісі каністри, упаковку та інші подібні дрібні відходи можна отримати штраф до 80 євро.

Нелегальні відходи - проблема великих міст, таких як Дюссельдорф або Кельн. На їх усунення тільки в Північному Рейні - Вестфалії щороку витрачається близько 7 млн євро. Буває, що сміття викидають уздовж доріг, а також на парковках. За це передбачено штраф до 500 євро.

Викинуті в недозволеному місці банки з залишками лаку, фарби, білила обійдуться порушнику в 25-80 євро (в залежності від обсягу). Якщо ж до складу фарби входять синтетичні компоненти, які забруднюють навколишнє середовище і вимагають особливих умов утилізації, сума штрафу набагато збільшується.

Великогабаритне сміття, наприклад, старі меблі, вивозить спеціальна служба - найчастіше безкоштовно. А тим, хто просто виставить таке сміття на вулицю, в Німеччині загрожує штраф від 50 до 150 євро за невеликі речі і від 100 до 300 євро за більші предмети.

Електроприлади можна здати безкоштовно в спеціальному приймальному пункті. Їх зобов'язані прийняти і в магазині: дрібну побутову техніку - безкоштовно, а якщо мова йде про великі холодильники або пральні машини, то в обмін на придбання нового товару. Спроба викинути холодильник в лісі коштує від 100 до 300 євро. І до 2500 євро, якщо пристрій містить такі небезпечні речовини, як азбест.

Будівельне сміття можна здати в пункті прийому вторсировини - за певну плату. Можна звернутися і в платну службу вивозу. За шпалери, ламінат, ковролін, лінолеум, плитку або цеглини об'ємом до 1 кубометра порушнику доведеться заплатити штраф у розмірі від 100 до 410 євро. За більший обсяг стягується до 5000 євро.

У малоквартирних будинках і в сільській місцевості для рослинних відходів є спеціальні контейнери. Але якщо органічного сміття багато, то краще відвезти його в комунальний пункт збору. Приймають такі відходи безкоштовно. А ось за несанкціоновану утилізацію загрожує штраф до 5 до 820 євро залежно від обсягу.

Тому, хто лінується утилізувати автозапчастини або шини як слід, теж доведеться розщедритися. Штраф від 80 до 200 євро стягується за шини, викинуті на природі, якщо їх не більше п'яти штук. За більшу кількість викинутих шин накладається штраф до 510 євро.

Зламаний велосипед, викинутий в недозволеному місці, буде коштувати його колишньому власнику від 20 до 80 євро, а розбитий мотоцикл - від 50 до 200 євро.

За великий залізний автохлам, кинутий напризволяще, передбачений штраф в розмірі від 100 до 1500 євро. За багаторазове порушення закону або, наприклад, за вивезення декількох машин, порушнику доведеться заплатити до 5000 євро.

Прибирати «купки» за своїми собаками та кішками під час прогулянок в спеціальний целофановий пакетик в Німеччині зобов'язані їх господарі. Пакетик можна взяти безкоштовно в автоматах в парках, скверах або пішохідних зонах. Тому, хто не прибере, доведеться заплатити від 10 до 100 євро залежно від «місця злочину». У Кельні, наприклад, штраф - 35 євро, в Дюссельдорфі - 75 євро.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Штучні льодовики в Пакистані: Інноваційний спосіб боротьби з нестачею води
У Північному Пакистані штучні льодовики покращують водопостачання
1 хв на прочитання4 хвилини тому
У Закарпатті відкрито новий пункт пропуску з Угорщиною "Велика Паладь – Нодьгодош"
На Закарпатті відкрили автомобільний пункт пропуску з Угорщиною
1 хв на прочитання45 хвилин тому
Фото ілюстративне
Експорт яєць за перші три місяці 2025 року подвоївся
1 хв на прочитаннягодина тому
Генеральный директор компании Colossal Biosciences Бен Ламм с детенышем волка. Фото: Colossal Biosciences
Учені відродили вимерлого лютововка, відомого з "Гри престолів"
2 хв на прочитання3 години тому
Кабмін підтримав проведення конкурсів на видобуток вуглеводнів на двох ділянках заходу України
1 хв на прочитання4 години тому
Уряд вніс зміни до нормативних актів щодо земельних відносин та державного фонду документації
1 хв на прочитання4 години тому
У Києві тимчасові відключення світла: причини і пояснення
1 хв на прочитання5 годин тому
Зеленський підписав закон про обмеження терміну повернення незаконно відчужених державних земель
1 хв на прочитання6 годин тому