Страх за власне життя і життя своїх рідних, тривожність через невизначеність і нерозуміння майбутнього – усе це додало нам безсонних ночей.
Що робити, якщо вночі не вдалося виспатися? Як збадьоритися та підтримати організм протягом дня?
Фізіологічною реакцією на брак сну є посилена тривожність і бажання солодкої та жирної їжі. Але солоденьке не додасть бадьорості, а навпаки – посилить сонливість.
А от білкова їжа збадьорить. Тому оладки на сніданок краще замінити на яєчню або несолодку сирну запіканку, а перекусити краще горіхами та фруктами, а не печивом або шоколадом.
Щоб відновити сили, можна подрімати вдень 20-30 хвилин – звичайно, якщо є така можливість. Але не довше. Інакше організм увійде у фазу глибокого сну, і після пробудження ви почуватиметеся сонними і розбитими. Також не варто засинати після 14.00, адже це може порушити нічний сон.
Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення гормону сну мелатоніну.
Брак сну знижує нашу працездатність, уважність, пильність, а також погіршує контроль над імпульсами та бажаннями, що робить нас менш раціональними. У такому стані зосередитися на чомусь важко. Тому не намагайтеся витиснути з себе максимум. По можливості, залиште задумане на більш сприятливий час.
Більше новин читайте на GreenPost.