Це найперше правило. Від нього залежить успіх вашої кулінарної справи. В першу чергу вибирайте шийну частину, якщо готуєте з яловичини або свинини. Видаліть всі плівки та жили. Надайте перевагу м’ясу з жировим прошарком. Тоді воно точно не буде сухим після запікання.
Не нарізайте занадто малі або тонкі шматочки. Справа в тому, що вони стануть швидко сухі. Шматки повинні бути середнього розміру. В більших за розміром залишиться більше смаку та соку.
Він повинен бути обов’язково. Він надасть смак та м’якість. Пам’ятайте, що на мангалі більша температура, тому шашлик готується швидше. І маринування вистачає, яке було протягом 2-3 годин. А от для приготування в духовці маринувати треба довше. Розраховуйте на 8-12 годин.
Доведеться використовувати рідкий дим. Без нього отримати потрібний аромат не вийде. Рідкий дим треба додати або трохи в маринад, або на деко з шашликом. На 1 кг знадобиться 1 ч.л. рідкого диму.
Вам знадобляться:
Насадіть м'ясо на шпажки або викладіть в рукав. До шашлику можна додати шматочки овочів. Також м'ясо можна викласти прямо на решітку духовки.
Під ємністю з м'ясом поставте деко - туди буде стікати сік і маринад. Розігрійте духовку до 200° для курки і до 230° для інших видів м'яса. Під дією високої температури м'ясо стане золотистим і підсмаженим зовні, і соковитим всередині.
Готуйте шашлик в духовці 20-40 хвилин в залежності від виду і віку м'яса. Раз в 5-10 хвилин перевертайте м'ясо і поливайте іншим маринадом. Щоб у шашлика був аромат багаття - додайте в маринад рідкий дим (1 ч.л. на 1 кг м'яса).
Свіжі новини на GreenPost.ua