Догори
Дати відгук

Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад

КМДА дали 14 порад, як киянам необхідно підготуватися до можливих блекаутів.

1 хв на прочитання26 Жовтня 2023, 20:10
Поділитись:

Рекомендації стануть у пригоді не лише жителям столичного регіону, а й для решти населених пунктів, особливо в наближених до фронту місцевостях.

Зокрема, рекомендують запастися питною і технічною водою. На одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно з рідиною, що споживається з їжею) та 10-12 літрів технічної води для гігієни й приготування їжі. Запаси необхідно зробити щонайменше на 3 дні.

Також необхідно зробити запас їжі, яка не псуватиметься без холодильника та не потребуватиме електроенергії для її приготування. Зокрема це можуть бути:

◾ м'ясні, рибні та овочеві консерви;

◾ сушене та в'ялене м’ясо;

◾ сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування і супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);

◾ хлібці, печиво, сухарі;

◾ сухофрукти, горішки;

◾ шоколад, цукерки;

◾ енергетичні батончики.

Необхідно підготувати і зарядити павербанки і портативні зарядні станції, зробити необхідний запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо.

Рекомендується подбати про наповненість домашньої аптечки всіма необхідними ліками.

Як підготуватися до можливого блекауту

Для приготування їжі можна використовувати туристичний пальник із газовим балоном чи сухий спирт. Необхідно подбати про пожежну безпеку — доцільно придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюють свічки або користуються пальником.

У КМДА також радять підготувати теплі домашні речі, ковдри, утеплені місця для домашніх тварин.

Які продукти та речі варто купити вже зараз на випадок блекауту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.