Догори
Дати відгук

Як не заблукати в медичних препаратах: основні правила купівлі ліків

Не порадившись із фармацевтом, можна переплатити чи «нарватися» на побічні ефекти, гірші за саму хворобу.

2 хв на прочитання26 Листопада 2022, 16:03
Поділитись:

Коли ви заходите в аптеку, бачите безліч лікарських препаратів, які схожі між собою. Як зорієнтуватися в цьому розмаїтті? Про це розповідає «Лайфхакер».

✔ Насамперед опишіть фармацевту симптоми хвороби. Фахівець має фармацевтичну освіту і зможе вам щось підказати.

✔ Далі уточніть про побічні ефекти препарату. Таблетка від звичайного головного болю може викликати нудоту, алергію, і лікування нагадуватиме кола пекла.

✔ Поцікавтеся, чи є аналоги вітчизняного чи зарубіжного виробництва. Часто буває, що вітчизняні препарати нічим не гірші, а ціна буде нижчою.

✔ Чи можна з вибраним препаратом приймати інші у комплексі? Якщо ви постійно приймаєте якісь ліки, треба точно знати, з якими іншими засобами його можна пити.

✔ Коли ви купуєте ліки дитині, обов'язково дізнайтеся, з якого віку можна їх давати дітям.

Точно дізнайтеся про дозування. Всі знають, що активоване вугілля допомагає при отруєнні, і приймають у надії на одужання по 2-4 таблетки. Але щоб активоване вугілля допомогло при гострому отруєнні, потрібно близько 50 таблеток!

✔ Також будьте насторожі, якщо вам пропонують ті ж ліки, з тією ж дією, але за дуже низькою ціною. Скептично ставтеся до нових препаратів, серед них багато дженериків — ліків, які «наслідують» аналоги. Часто дублікати можуть бути просто не такими ефективними.

Нові ліки за всіма правилами кілька років повинні проходити випробування, після того, як вийшли у світ, і тоді про них можна щось сказати. Досить згадати лише деякі випадки з історії медицини, коли люди лікувалися радіоактивними препаратами чи миш'яком. Тому для кожного нового «революційного» препарату має минути час. Також часто буває, що нові ліки — це ніщо інше, як звичайний ребрендинг старих. Випустять якийсь звичайний цитрамон, тільки з яскравою назвою та гарною упаковкою, а вартість його — у рази вища. І тому людям здається, що його дія — ефективніша.

✔ У жодному разі не можна змішувати БАДи та лікарські препарати. Бади не можуть допомогти при хворобах. Біологічно активні добавки можна застосовувати лише як бонус до харчування. Але замінити ними ліки не можна.

Також ми розповідали про 7 небезпек знеболювальних таблеток.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.