Як не пропустити перші ознаки інфаркту

2 хв на прочитання06 Жовтня 2022, 15:55
Небезпечні продукти, які шкодять здоров'ю

Інфаркт міокарда може бути як першим проявом ішемічної хвороби серця

Інфаркт міокарда – одна з форм ішемічної хвороби серця, при якій відбуваються незворотні зміни в серцевому м’язі внаслідок порушення кровотоку коронарними артеріями. Від правильної першої допомоги у перші хвилини залежатиме результат захворювання. Не буде перебільшенням сказати, що добре надана перша допомога при інфаркті може врятувати життя.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ

Інфаркт міокарда може бути як першим проявом ішемічної хвороби серця, так і виникати на тлі тривалої стенокардії. Основним симптомом інфаркту міокарда є напад особливо інтенсивного болю за грудиною, який у пацієнтів зі стенокардією не проходить після прийому звичних доз нітрогліцерину.

Біль зазвичай має хвилеподібний характер, часто може поширюватися в ліву руку, лопатку, шию, зуби. Інфаркт міокарда виникає як і на фоні підвищеного артеріального тиску, і може супроводжуватися його зниженням з різким погіршенням загального стану (виражена слабкість, холодний піт, нудота). Однією з характерних ознак інфаркту є страх смерті.

Прояви інфаркту можуть відрізнятись від класичної картини. Існують так звані атипові форми.

Абдомінальна форма проявляється сильними болями в животі, нудотою, блюванням, розладами травлення.

Астматична форма може протікати як напад бронхіальної астми (задишка, утруднення дихання, відчуття нестачі повітря). Однією з найпідступніших форм інфаркту міокарда є безболева, яка протікає без типового болючого нападу (стенокардії). Єдиним проявом цієї форми може бути незрозуміле погіршення загального стану, зниження переносимості фізичного навантаження, слабкість.

ПЕРША ДОПОМОГА

  1. Викликати швидку допомогу (бажано спеціалізовану кардіологічну чи реаніматологічну бригаду). Швидко бажано зустріти комусь із родичів чи сусідів, щоб зменшити час до початку надання кваліфікованої медичної допомоги.
  2. Зниження навантаження на серце – лягти, прийняти заспокійливі препарати.
  3. Прийом нітрогліцерину під язик до усунення больового нападу.
  4. Спробувати знизити біль (анальгін, нестероїдні протизапальні препарати).

При підозрі на зупинку серця (відсутність свідомості, дихання, пульсу на сонних артеріях, артеріального тиску) слід негайно розпочати реанімаційні заходи: Прекардіальний удар (короткий сильний удар кулаком у ділянку грудини). Може виявитися ефективним у перші секунди фібриляції шлуночків. При неефективності необхідно негайно розпочати непрямий масаж серця та вентиляцію легень методом рот-в-рот або рот-в-ніс. Ці заходи слід продовжувати до приїзду швидкої.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: