Якщо трапляється капуста “сухувата”, то квасити її можна заливаючи розсолом. Якщо пощастить і капуста виявиться соковитою, то квасити слід у власному соку. Процес квашення займає приблизно три дня, а потім капусту потрібно прибрати в холодне місце. Можна поставити в холодильник або винести на балкон.
Капуста завжди виходить хрусткою, смачною, соковитою, з характерною кислинкою, солоненькою і особливим запахом.
Спосіб № 1. Квашена капуста в розсолі
Які продукти потрібні:
Качан обполіскуємо водою, знімаємо пару-трійку верхніх листів. Їх можна буде покласти на дно посуду, в якій ви збираєтеся квасити капусту (наприклад, в трилітровій банці).
Шаткуємо капусту. Чистимо моркву і натираємо її на тертці. Викладаємо в таз і злегка мнемо руками , для того щоб капуста стала м’якша. Потім перекладаємо капусту з морквою в чисті трилітрові банки. Трохи “утрамбовуємо” капусту в банкці.
У воді розведіть сіль і цукор і залийте в банки, але не до самого верху, а “по плечики” банки. Тому що в процесі квашення капуста може підніматися з дна банки. Банки прикрити чистою матерією і залишити в приміщенні на добу.
Через добу можна побачити, наскільки активно почався процес бродіння. У банках повинна з’явитися піна. Це гарний знак, що капуста добре кваситься. Якщо в приміщенні досить тепло, то бродіння може пройти і за дві доби. Якщо прохолодно, то на це може знадобитися кілька днів. Орієнтуйтеся по температурі в приміщенні і по тому, як йде процес квашення капусти.
Поки капуста кваситься, її потрібно проколювати кілька разів на день, бажано дерев’яною паличкою або шпажкою. Потрібно це робити для того, щоб випустити вуглекислий газ, який утворюється в процесі бродіння.
Як правило, на третю добу процес квашення “стихає” і капусту потрібно винести на холод або поставити в холодильник “доходити” до готовності.
Спосіб № 2. Квашена капуста в своєму соку
Які продукти потрібні:
Цей спосіб схожий на попередній. Однак тут сіль і цукор розраховуються виходячи з ваги капусти і вода не потрібна.
Готуємо капусту і моркву. Шаткуємо капусту, натираємо моркву і все перекладаємо в каструлю. Капусту і моркву змішуємо з сіллю і цукром і добре обминаємо руками. Капуста стає м’якшою і вже починає виділяти сік. Далі, кладемо капусту у кастрпулю, на капусту тарілку і ставимо трилітрову банку з водою. Виходить “вантаж”.
Накриваємо каструлю з банкою зверху рушником і залишаємо до наступного дня на кухні. На наступний день капуста виділить сік. Кількість капустяного соку залежить від соковитості капусти.
Забираємо банку з водою і тарілку з каструлі і перекладаємо капусту в чисті трилітрові банки майже до верху. А верх банки прикриваємо скляною піалою, діаметр якої збігається з діаметром горлечка банки. Банки ставимо на тарілку, в яку буде стікати що виділився при бродінні капустяний сік.
День-два банки з капустою стоять на кухні. Температура не повинна бути високою. За той час, поки капуста кваситься, потрібно періодично її проколювати дерев’яною паличкою або шпажкою, щоб випускати вуглекислий газ.
Джерело:zhyttia.com.ua