Яблучний Спас (Преображення Господнє): поради, прикмети, заборони
Одне з дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі.
Сьогодні християни відзначають свято Преображення Господа Ісуса Христа (Яблучний Спас) — одне з дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі. Це церковне свято приурочене до євангельської події, коли Христос у супроводі своїх апостолів вознісся на небо, і з ним обіруч знаходилися пророки Ілля та Мойсей. А також нібито божественний голос із неба, в якому прозвучав наказ слухатися Ісуса Христа та дотримуватися його вчення.
В народі це свято прозвали «Ялучний Спас», оскільки, за церковною традицією, в це свято християни йшли до церкви на службу та після її закінчення освячували яблука, виноград, мед та інші рослинні продукти.
Слов'яни вірили, що в цей день «природа повертає на осінь». А їсти яблука до Спаса — це, мовляв, погана прикмета.
Також варто відзначити, що Яблучний Спас припадає на Успенський піст, який триває лишень 14 днів, але він досить жорсткий і вимагає дотримання цих вимог.
В Успенський піст є обов’язковим у середу та п’ятницю утримуватися від споживання м’ясних продуктів і страв. Упродовж усього посту потрібно утримуватись від організації й участі в гучних забавах, весіллях, танцях, розвагах тощо.
Однак у цей день піст послаблюється та дозволяється їсти рибу.
Більше новин читайте на GreenPost.