Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Викиньте це негайно: 8 небезпечних для здоров'я речей, які напевно знайдуться в кожній оселі

Викиньте це негайно: 8 небезпечних для здоров'я речей, які напевно знайдуться в кожній оселі

Деякі з них краще взагалі не використовувати ніколи.

7 хв на прочитання29 Липня 2024, 15:58
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Напевно, у кожної людини є раритетна річ, з якою вона не розлучиться ніколи і ні під яким приводом. Наприклад, колекція олов'яних солдатиків, яку хлопчиком збирав дід її нинішнього власника. Або вінтажна шовкова хустка прабабці. Або набір модних каструль.

Такі речі зберігають пам'ять і зігрівають душу, але деякі предмети зберігати в жодному разі не можна. Від них потрібно позбавлятися без жалю, буквально через кілька місяців використання. А деякі взагалі не використовувати ніколи. Адже що довший термін їх експлуатації, то вищий ризик завдати шкоди своєму здоров'ю. Про це розповідає портал «Здорові люди».

Освіжувачі повітря

Якщо називати речі своїми іменами, то не освіжувач повітря, а хімічні парфуми для маскування неприємних запахів. Переважна більшість освіжувачів повітря містять тип небезпечних хімікатів — фталати, здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю людини. Потрапляючи в організм, фталати поширюються по всіх органах та тканинах і мають властивість накопичуватися. Що більший рівень токсичних елементів в організмі, то важчі наслідки. Наприклад, фталати можуть спричинити порушення в роботі ендокринної та статевої систем, призвести до безпліддя, спровокувати розвиток злоякісної пухлини.

Заради справедливості слід зазначити, що фталати містяться не тільки в освіжувачах повітря. Вони оточують нас буквально всюди — особливо широко їх використовують у виробництві пластикових виробів для надання м'якості, гнучкості, міцності. Але також фталати не рідкість у медобладнанні, косметиці, дитячих іграшках тощо. У освіжувачах повітря фталати використовуються для фіксації аромату, щоб замаскувати неприємний запах хімічними ароматами. Водночас набагато безпечніше й ефективніше вирішити питання з оптимальною системою вентиляції, ніж регулярно «підтруювати» свій організм хімічними парфумами.

Антибактеріальне мило

Насправді будь-яке мило справляється з бактеріями не гірше за антибактеріальне. А ось антибактеріальне за певних умов та індивідуальної сприйнятливості може бути навіть шкідливим. Причина в триклозані — тому самому «секретному інгредієнті» мила, який має бактерицидну дію. Дослідженнями на тваринах доведено, що триклозан може впливати на синтез певних гормонів. Також не можна виключати ймовірність, що активна речовина з бактерицидною дією може сприяти розвитку антибіотикорезистентності. До речі, у США заборонено використовувати триклозан у виробництві мила.

Зношені кросівки

Більшість бігових кросівок розраховані на пробіг від 500 до 1200 км, а потім їх слід міняти на нові. Наприклад, тим, хто сумарно бігає 30 км на тиждень, спортивне взуття доведеться міняти приблизно кожні 3 місяці. Розкіш? Так, недешево. Але компенсувати втрати для здоров'я, які можливі при використанні зношеного спортивного взуття, коштуватиме набагато дорожче. Бігові кросівки оснащені спеціальною амортизацією, яка допомагає правильно розподілити навантаження на опорно-руховий апарат, знижує ударне навантаження під час бігу, запобігає можливим травмам стопи. Що активніше використовується спортивне взуття, то швидше зношується, стає менш здатним захищати м'язи, кістки, сухожилля. Відповідно ризик травм зростає. Тому навіть якщо ви тільки починаєте бігати, економити на спортивному взутті в жодному разі не можна.

Кухонна губка

Яка річ у квартирі найбрудніша? Ви абсолютно праві, якщо подумали про кухонну губку. Принаймні саме у цьому варіанті наполягають американські науковці, які досліджували найпоширеніші предмети побуту. Пориста структура губок, вологість та тепло ідеальне середовище для різних шкідливих і небезпечних мікроорганізмів, які в кухонній губці розмножуються у прямому розумінні не щодня, а щогодини.

Досвідчені домогосподарки радять щодня знезаражувати кухонні губки, прогріваючи їх деякий час на найвищій потужності мікрохвильової печі. Інші радять міняти губки не рідше ніж один раз на тиждень. Але американські дослідники абсолютно категоричні — ніяких компромісів не може бути, і від кухонних губок слід зовсім відмовитися. Замість губок здоровіше й безпечніше використовувати чисте бавовняне ганчір'я чи віскозні серветки. Їх не шкода викинути після дня використання та замінити на нові.

Пластикові обробні дошки

Одними з найнебезпечніших предметів начиння та побуту визнані пластикові обробні дошки. У них є лише одна перевага: вони можуть бути різних форм і забарвлень (насамперед це оцінять перфекціоністи-дизайнери інтер'єру). В іншому — суцільні недоліки. Насамперед ідеться про безпеку для здоров'я. Вже після одного використання на поверхні пластикових дошок є мікроподряпини — затишне місце для розмноження бактерій. Більше подряпин — більше мікробів, яких непросто, а іноді й неможливо позбутися. Щоб не наражати своє здоров'я на небезпеку, краще використовувати дерев'яні обробні дошки. Деревина містить природні антимікробні смоли, які є свого роду антисептиком. Щоправда, ця дія не нескінченна, а самі дерев'яні дошки вимагають ретельного догляду. Тому ще краще використовувати для обробки пристосування з натурального каменю як найменш схильні до появи подряпин і легкі в догляді.

Стара косметика

До небезпечних і шкідливих предметів, які на перший погляд такими не є, можна віднести і косметику, особливо туш для вій і блиски, бальзами для губ і рідкі помади.

Вже після першого використання на щіточку туші чи бальзаму для губ потрапляють мікроби, які населяють кожен міліметр нашої шкіри, вій, губ. Потім вони виявляються у вологому та теплому середовищі флакона, що сприяє зростанню бактерій. Ну а далі ви зрозуміли: мікроби, що розплодилися, потрапляють разом із тушшю на вії (які загалом повинні захищати очі від потрапляння пилу та мікробів) або в мікротріщини на губах і можуть стати причиною запального процесу, наприклад, кон'юнктивіту чи стоматиту.

Тому туш для вій бажано міняти раз на два місяці, а рідку косметику для губ — раз на півроку.

Футляр для контактних лінз

На думку офтальмологів, використання брудного футляра для м'яких контактних лінз може бути одним із основних факторів ризику розвитку очних інфекцій. Футляр для лінз необхідно регулярно чистити, ретельно просушувати на повітрі лицьовою стороною догори та щодня використовувати свіжий розчин для лінз. Але навіть незважаючи на ретельний догляд на поверхні футляра з часом утворюється брудна мікроплівка, яка притягує бруд і мікроби, невидимі оку. Тому з міркувань безпеки рекомендується кожні три місяці старий футляр для лінз міняти на новий.

Розтягнуті бюстгальтери

Суто жіночий пункт, але його абсолютно неможливо оминути. Коли ви востаннє купували новий бюстгальтер? Тим часом міняти стару білизну на нову потрібно не рідше, ніж раз на 6 – максимум 8 місяців. Ця рекомендація ґрунтується на міркуваннях турботи про жіноче здоров'я, а не лише зовнішньої привабливості. Гумки, лямки бюстгальтера з часом розтягуються (пральна машинка в рази прискорює цей процес), і білизна перестає виконувати свою функцію частково чи зовсім. Адже правильна нова білизна забезпечує не тільки комфорт і оптимальну підтримку грудей, а й запобігає розвитку болю в спині (від чого нерідко страждають володарки пишних грудей), уповільнює природний процес старіння та послаблення м'язів грудей тощо.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора