Догори
Дати відгук

Вугільна реформа: чого чекати та кому стане краще

У профільному міністерстві запевняють, що реформа допоможе вирішити проблему із боргами перед шахтарями

2 хв на прочитання11 Жовтня 2020, 13:37
Фото: 24 канал Фото: 24 канал
Поділитись:

Інтеграція, приватизація та погашення боргів перед  шахтарями - все це передбачає реформа вугільної галузі, яку нещодавно презентувало профільне міністерство. Чого чекати гірникам, розбирався GreenPost.

“З-поміж декількох варіантів реформування Міністерство визначило пріоритетним спосіб поєднання процесу приватизації та процесу інтеграції державних шахт до ПАТ “Центренерго”. Такий шлях включає в себе розподіл шахт на три групи”, - пояснила в.о. міністра енергетики України Ольга Буславець.

 Перша група – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ “Центренерго” і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя група шахт – такі, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

За словами представників міністерства, реформа повинна допомогти вирішити проблеми збитковості державних вугледобувних підприємств, відсутності постійного та планового збуту держшахт, відсутності сталого забезпечення потреб “Центренерго” вугіллям українського походження.

Нагадаємо, що цієї осені українська вугледобувна галузь опинилася у глибокій кризі. Гірникам ПрАТ “Шахта Надія” роботодавці заборгували 56 млрд 879 млн 656 тис грн. А у Кривому Розі з 3 вересня гірники залізорудної шахти "Жовтнева" в Кривому Розі після нічної зміни відмовилися підійматися на поверхню. Вони оголосили акцію протесту з вимогою підвищити зарплату, звільнити менеджмент, повернути пільговий стаж за списками 1 і 2, а також припинити порушення при атестації.

Як ми повідомляли раніше, в той час, як провідні держави світу беруть курс на декарбонізацію і відмову від викопного палива, український уряд демонструє непохитне прагнення і надалі розвивати вугільну галузь. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.