Догори
Дати відгук

Буславець не збирається закривати шахти

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 09:38
Поділитись:

У той час, як провідні держави світу беруть курс на декарбонізацію і відмову від викопного палива, український уряд демонструє непохитне прагнення і надалі «розвивати вугільну галузь». Так, учора в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що Кабмін не збирається закривати вугільні шахти. Про це вона сказала під час візиту на Донеччину, передає пресслужба Міненергетики.

За її словами, завдяки діями нинішнього уряду вугільна галузь, навпаки, змогла вибратися з кризи.

«Цей рік був чи не найважчим для українських шахтарів за всю історію незалежності. Півроку наші шахтарі знаходилися у вимушеному простої: без роботи та розуміння завтрашнього дня. Ми цю ситуацію змінили. Гірники повернулися на роботу, шахти вийшли з простою і запустили видобуток вугілля. За останні місяці видобуток зростає, державні шахти не перебувають в простої», - заявила вона.

І хоча нині й існують два пілотні проєкти з реструктуризації шахт у двох мономістах, однак міністерка чітко сказала, що закривати шахти ніхто не збирається.

«Кожне підприємство, кожна шахта отримає шанс на «друге» життя у цих складних економічних умовах. Хочу запевнити всіх: ми запускали шахти не для того, щоб їх закрити. Гірники повинні мати стабільну роботу, гідну заробітну плату та соціальні гарантії. Тому йдеться про трансформацію вугільних регіонів в цілому, з розв‘язанням економічних, екологічних, соціальних проблем, тобто – з охопленням усього комплексу питань», - сказала Буславець.

Нагадаємо, використання людством викопного палива, в тому числі вугілля, вважається нині основною причиною кліматичних змін. У рамках «зеленого переходу» провідні держави світу планують якнайшвидше відмовитися від вугілля. Так, останню вугільну електростанцію в Німеччині мають відключити щонайпізніше у 2038 році. Україна ж навіть не приєдналася до планів Євросоюзу досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Наш уряд начебто подумує це зробити до 2070 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.