Догори
Дати відгук

Врятована вулична собака із Запоріжчини стала зіркою модних журналів у Нью-Йорку (відео)

3 хв на прочитання12 Листопада 2020, 21:59
Поділитись:

У Запоріжжі та області дуже гостро стоїть проблема бездомних собак. У нашій країні не працюють закони, які захищали б права тварин, не виділяються гроші на їх порятунок і подальше утримання в волонтерських притулках. Допомогти бездомним собакам намагаються зооволонтери. Повідомляє "Индустриалка".

Зовсім інша ситуація в Америці та Канаді. Там бездомних собак на вулицях немає. При цьому, багато іноземних родин, які із задоволенням беруть до себе бездомних тварин. Два роки тому голова громадської організації «Запорізька зоозахисна ліга» Інна Позднякова разом з активістами однієї із запорізьких груп по порятунку тварин допомогла вуличній собаці знайти новий будинок в Нью-Йорку.

"Почалося все у 2018 році. У Вільнянську отруїли собаку. Вона була дуже важка, тварина була в конвульсіях, але силами лікарів і небайдужих людей її вдалося врятувати. Волонтери назвали її Воля. Тоді ця ситуація набула великого резонансу і пост про Волю побачили навіть волонтери з Нью-Йорка. Вони запропонували знайти для собаки будинок в Америці та відправити її до них. Восени 2018 року вона полетіла у свою нову сім'ю. Тепер собаку звуть Джия. Вона навіть встигла прославитися. Джия стала моделлю журналу «Vogue». Це була зйомка колекції дизайнера в стилі кежуал, в якій взяли участь фешн-моделі та песики, взяті з притулків", - розповідає Інна Позднякова.

Історія Волі настільки вразила іноземного волонтера, що вона вирішила співпрацювати з запорізькими зоозахисниками й далі. Вона знаходила господарів собакам і оплачувала їх переліт. Так, запорізькі волонтери разом з колегою з Нью-Йорка знайшли нові люблячі сім'ї для 14 покинутих собак.

"Ми робимо все офіційно. На підготовку всіх необхідних документів йде 1,5-2 місяці. В процес залучена команда з 7-8 чоловік. Тварину необхідно підготувати тут, вчасно зробити все вакцини, стерилізувати, оформити ветпаспорт міжнародного зразка, прочіпувати, зареєструвати в міжнародній базі, доставити в аеропорт в Києві, зустріти там, оформити документи, пройти ветеринарний контроль, забезпечити необхідний догляд до посадки в літак і т. д. Переліт коштує теж дуже дорого. Іноземці зацікавлені брати бездомних собак з України. Вони чекають тварин. Люди готові доглядати за ними, годувати їх, але, водночас, не всі готові платити гроші за їх переліт, бо для багатьох американців це теж немаленька сума. Тому часто волонтерам доводиться брати всі витрати на себе", - говорить зоозахисниця.

Останнім часом зооволонтери не прилаштовують собак в іноземні сім'ї. В умовах карантину сильно подорожчало авіаперевезення тварин. Переліт однієї собаки коштує 4-5 тис. доларів США, а це дуже дорого.  

Нагадаємо, під Києвом поліція та волонтери забрали 12 породистих собак, яких тримали у жахливих умовах (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Чи можна їсти морозиво щодня? 9 ризиків для здоров'я
Що буде, якщо їсти морозиво щодня: дієтологи попереджають про 9 ризиків для здоров'я
3 хв на прочитання38 хвилин тому
Браконьєри на Одещині заплатять 858 тис. грн: суди винесли вироки
На Одещині засудили трьох рибалок за незаконний вилов
2 хв на прочитання5 годин тому
Справа про ухилення від податків на Волині: бізнес повернув 4,5 млн грн
Роками продавали пальне за готівку: на Волині викрили податкову схему на 4,5 млн грн
1 хв на прочитання6 годин тому
Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay
Жнива під обстрілами та заморозками: як проходить збиральна кампанія на Запоріжжі
2 хв на прочитання11 годин тому
Дві нові небезпечні хвороби цукрових буряків поширюються Європою і загрожують Україні
2 хв на прочитання12 годин тому
Україна та Польща продовжили угоду про збільшену потужність для імпорту газу
1 хв на прочитання13 годин тому
Чи дійде до збройного конфлікту? Азербайджан і Росія на межі дипломатичного розриву
3 хв на прочитання14 годин тому
Дикобраз – броньований гризун, який вміє здивувати
3 хв на прочитання15 годин тому