- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Вродили кабачки? Смачний рецепт ікри, пікантного соусу та аджики на зиму
Вродили кабачки? Смачний рецепт ікри, пікантного соусу та аджики на зиму
Вони ідеально доповнять м’ясні, рибні та картопляні страви взимку.
Щороку дачників тішить урожай кабачків. Але коли їх стає надто багато, то варто приготувати смачні й ароматні пікантні соуси на зиму – аджику, лечо, ікру... Пропонуємо прості і смачні рецепти.
Аджика
Для 1,5 літра аджики: 200 г помідорів, 1 кг кабачків, 200 г очищеного часнику, 150 г моркви, 150 г цибулі, 1 невеликий стручок пекучого перцю, 150 г червоного болгарського перцю, 3 ст. ложки томатної пасти, 1 ч. ложка чорного перцю, 1 ч. л. паприки, 0,5 склянки олії, 2 ст. ложки цукру, 75 мл яблучного оцту, 1 ст. ложка солі.
Кабачок можна замінити патисонами або цукіні.
Очищені овочі нарізати і змолоти на м’ясорубці. Додати оцет, томатну пасту, спеції, олію. Добре перемішати. Прокип’ятити 20 хв.
Гарячу аджику розкласти у простерилізовані гарячі банки і накрити до охолодження. Перенести на зберігання у прохолодне місце.
Гострий соус
1 кг помідорів, 1,5 кг кабачків, 100 мл олії, 2 ст. ложки солі, 300 г болгарського перцю, перець чилі – до смаку, 3 зубчики часнику, 50 г цукру.
Овочі помити, очистити від шкірки та насіння. Пекучий перець змолоти на м’ясорубці першим. Потім – усе решта. Перемішати, довести до кипіння, тушкувати на малому вогні 30 хв. Влити олію, оцет і всипати спеції. Тушкувати 10 хв.
Скуштувати на смак і додати спецій за потреби. Після цього тушкувати ще 5 хв.
Розлити у простерилізовані банки, закрити, накрити. Коли охолонуть, перенести у темне та прохолодне місце.
Ікра
2 кг кабачків, 1 кг моркви, 1 кг цибулі, 170 г томатної пасти, 50 мл оцту 9%, 60 г солі, 100 г цукру, 0,5 ч. ложки чорного меленого перцю, 200 мл олії.
Кабачки промити, якщо стиглі, зрізати шкірку і грубе насіння. М’якуш кабачків нарізати невеликими кубиками. Моркву натерти на тертці. Цибулю дрібно нарізати. У велику каструлю влити олію, покласти кабачки, моркву, цибулю. Тушкувати овочі на помірному вогні 1 год. Кабачки виділять достатню кількість соку, якщо його буде дуже багато, то надлишок потрібно випарувати. Для цього збільшити час тушкування овочів. Чим менше залишиться рідини, тим густішою вийде кабачкова ікра.
Потім овочі подрібнити за допомогою занурювального блендера. Додати сіль, цукор, сіль, чорний мелений перець і томатну пасту. Перемішати.
Довести кабачкову ікру до кипіння, часто помішуючи. Влити оцет, ще трохи потримати на вогні та розкласти у простерилізовані банки.
На дно каструлі покласти рушник, поставити банки із заготівлею з кришками і налити води по плічки. Кип’ятити на помірному вогні півлітрові банки 10-15 хв.
Герметично закрутити кришки, перевернути догори дном і до повного вистигання залишити під теплою ковдрою.
Лечо
Для 4 півлітрових банок: 1,5 кг кабачків, 1 кг помідорів, 600 г болгарського перцю, 200 г цибулі, 100 г часнику, чорний перець горошком (або духмяний) – до смаку, 70 мл олії, 3 ст. ложки оцту 9%, 2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложка солі.
Нарізати помідори на шматочки середнього розміру і викласти у велику каструлю
Довести до кипіння. Зменшити вогонь до помірного і варити, іноді помішуючи, близько 15-20 хв.
Перці і цибулю нарізати тонкими півкільцями.
Кабачки очистити від шкірки і насіння. Молоді овочі можна не очищати. Нарізати кабачки кружальцями, а потім ще на дві-чотири частини.
Готові помідори перетерти на пюре за допомогою блендера. Проварити томати ще близько 10-15 хв на малому вогні.
Додати у томатну масу болгарський перець, цибулю, сіль, цукор, олію та перець горошком. Проварити 15 хв.
Додати кабачки і варити 15-40 хв. Орієнтуватися на необхідний рівень готовності всіх компонентів. Якщо подобаються хрумкі овочі в салатах, то 15-20 хв цілком достатньо.
Додати вичавлений часник. За бажання можна додати подрібнений гострий перець чилі. Варити ще 5 хв. Влити оцет, перемішати лечо і через 2-3 хв зняти з вогню.
Розкласти готове лечо в простерилізовані банки, закрити простерилізованими кришками і перевернути догори дном. Накрити ковдрою і залишити до повного вистигання за кімнатної температури. Зберігати лечо у прохолодному темному місці.
Кількість готового лечо може змінюватись залежно від соковитості помідорів та болгарського перцю і від того, як багато рідини випарувалося в процесі приготування.
Соте
Для 1,3 літра соте: 300 г кабачків, 300 г баклажанів, 100 г моркви, 100 г цибулі, 100 г болгарського перцю, 3 зубчики часнику, 400 г томатного соусу, 80 мл олії, 2 ст. ложки оцту 9%, 0,3 ст. ложки цукру, 0,5 ст. ложки солі.
Томатний соус можна використати готовий, а можна приготувати власноруч: з 4 помідорів зняти шкірку і подрібнити їх блендером або змолоти на м’ясорубці.
Цибулю і болгарський перець нарізати півкільцями, моркву – великою соломкою.
Кабачки очистити від грубої шкірки і насіння, нарізати кубиками.
Нарізані баклажани посолити, залишити на 10 хв, промити.
У пательню налити олію, додати всі овочі, перемішати і обсмажувати на середньому вогні 15 хв. Потім додати соус, подрібнений часник, сіль та цукор, перемішати. Накрити пательню кришкою і тушкувати пів години, періодично помішуючи. Наприкінці додати оцет, перемішати.
Заповнити простерилізовані банки гарячою сумішшю, закрити простерилізованими кришками. Перевернути банки, накрити і залишити до вистигання. Потім перенести банки для зберігання у прохолодне місце – льох чи холодильник.