Догори
Дати відгук

Водохреще: як правильно купатися

Сердечникам, гіпертонікам і діабетикам занурюватися в воду не можна в жодному разі.

4 хв на прочитання18 Січня 2022, 13:06
Поділитись:

Водохреща – одне з головних християнських свят, яке відзначають 19 січня. Це третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке ще називають Йорданом або Хрещенням.

Навіщо пірнати в ополонку на Водохреще

Купатися у озері чи річці цього дня, звичайно, не обов'язково, але для багатьох християн саме це є невід'ємним елементом Водохреща.

Українці здавна вірили, що з моменту освячення вода стає найчистішою і найздоровішою. Вважається, що благословення сходить на воду, дає їй освячуючу силу. Також це хороша нагода для вірян нагадати собі момент хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.

Купання на Водохреща без підготовки небезпечне. Треба знати основні правила.

Напередодні добре поїсти

У крижаній воді вашому організму дуже знадобиться енергія. Тому перед купанням необхідно добре харчуватися. Хороший приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало з чорним хлібом, горіхи, курага і родзинки.

Не розігрівати тіло перед купанням

Дехто намагається перед купанням в ополонці максимально розігріти своє тіло за допомогою фізичних вправ або навіть тренажерів. Цього в жодному разі не варто робити. Інакше в крижаній воді після такого розігрівання
ваші м'язи можуть отримати мікротравми.

Як правильно пірнати на Водохреща

Багато хто не знає, як вперше купатися у крижаній воді, і як правильно пірнати на Водохреща, а тому люди часто хворіють. Якщо вже пірнаєте в ополонку, то занурюватися потрібно повністю, з головою. Інакше різкий перепад температур між тілом і головою може спровокувати спазм судин. А з цим жартувати не можна.

У воду заходити швидко

Чим швидше ви зануритеся в крижану воду хрещенської ополонки, тим менше у вас шансів отримати переохолодження. Не потрібно баритися, пробувати воду ногою, як це робимо на морі або в річці. Просто заходите, пірнаєте - і швидко назад. 

У воді перебувати не довше 20 секунд

Занадто довге перебування в холодній воді для непідготовленого організму може скоріше зашкодити, ніж бути корисним. Однак не варто і стрімголов вискакувати з води. У воді потрібно побути щонайменше 7 -10 секунд. Це потрібно для того, щоб кров встигла надійти до серця і відійти.

Не витиратися після виходу

Активне розтирання після купання в крижаній воді, та ще й на морозі, може пошкодити тендітні дрібні капіляри шкіри. Поплескувати себе по тілу після виходу з ополонки з тієї ж причини теж не варто. В ідеалі можна просто тіло ненадовго обгорнути рушником.

Одягатися треба дуже швидко

Для цього слід заздалегідь подбати про те, щоб одяг, який ви будете одягати після купання, був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків. Знову ж, тим, хто купатиметься вперше, краще приготувати одяг і швиденько в нього "застрибнути".

Після купання треба швидко рухатися

Щоб швидко зігріти організм після того, як ви вийдете з ополонки й одягнетеся, можна зробити якісь фізичні вправи, наприклад пробіжку. А потім у теплому приміщенні випити чашку гарячого напою. Не міцного, боронь Боже, а саме гарячого!

Кому не можна купатися в ополонці на Водохреща

Якщо ви погано себе почуваєте або страждаєте на якесь захворювання, утримайтеся від купання в ополонці, в цьому немає нічого страшного, просто відсвяткуйте це свято з родиною.

Насамперед занурюватися в купіль не можна дітям до 6 років. Викид гормонів від занурення в холодну воду може серйозно послабити їхній імунітет.

Крижане купання також протипоказано вагітним жінкам, людям з гострими захворюваннями, а також із загостреними хронічними, особливо це стосується тих, у кого захворювання сечовивідних шляхів і гінекологічні запалення. Сердечникам, гіпертонікам і діабетикам занурюватися в воду не можна в жодному разі.

Автор тексту: Оксана Грузицька.

Нагадаємо, астрологи радять, як загадувати бажання на Водохреща, щоб вони збулися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання33 хвилини тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання2 години тому
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання3 години тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання4 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання5 годин тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання6 годин тому