Власники квартир з індивідуальним опаленням все одно отримують платіжки за тепло
Постанова Кабінету Міністрів №315, чітко регламентує обов'язковість оплати послуг теплопостачання місць загального користування.

В Україні власники квартир у багатоквартирних будинках, які встановили індивідуальне опалення, зобов'язані здійснювати оплату за тепло в місцях загального користування, навіть якщо там відсутні батареї. Про це повідомляє "Хвиля" з посиланням на експерта у сфері ЖКГ та енергетики Олега Попенка, який пояснив юридичні підстави таких нарахувань.
За словами експерта, чинне законодавство, а саме Постанова Кабінету Міністрів №315, чітко регламентує обов'язковість оплати послуг теплопостачання місць загального користування для всіх мешканців багатоквартирних будинків, незалежно від типу встановленого опалення.
"Це чітко прописано на державному рівні згідно з Постановою №315: якщо у людини є індивідуальне опалення, але вона мешкає в багатоквартирному будинку, то незалежно від того, вмикає вона опалення чи ні, є в неї батареї чи ні – вона в будь-якому випадку зобов’язана платити за тепло, яке їй буде нараховувати теплокомуненерго за нормативом 14 градусів температурного режиму у квартирі", – підкреслив Олег Попенко.
Експерт також зазначив, що навіть такі фактори, як окремий вхід до квартири або відсутність теплового обладнання в під'їздах та інших місцях загального користування, не є підставою для відмови від оплати. "Ти живеш у багатоквартирному будинку і зобов’язаний оплатити як тепло своєї квартири при 14 градусах, так і опалення місць загального користування. Навіть якщо в цих місцях немає батарей, ти зобов’язаний платити згідно з Постановою №315", – наголосив фахівець.
Олег Попенко вважає цю норму законодавства несправедливою та такою, що діє всупереч інтересам споживачів комунальних послуг. Він додав, що наразі юридичні механізми для боротьби з цією нормою практично відсутні. "Це абсолютна аксіома, яку не треба доводити. Ось такий закон ухвалили, ось так він працює. Добрий, поганий – ми не обговорюємо, але він уже є", – констатував експерт.
На його думку, сфера ЖКГ в Україні характеризується значною законодавчою незбалансованістю, де більшість нормативних актів, починаючи від Закону №417 і закінчуючи Постановою №315, спрямовані проти інтересів громадян.
Враховуючи чинну ситуацію, експерти радять власникам квартир з автономним опаленням обов'язково враховувати ці платежі при складанні бюджету на комунальні послуги в опалювальний період, оскільки на сьогоднішній день законних способів уникнути їх немає.
Більше новин читайте на GreenPost.







