Догори
Дати відгук

Відомий інфекціоніст засудила ВООЗ за критику методів лікування COVID в Україні

Ольга Голубовська заявила, що українські лікарі призначають лише ті ліки, що входять до протоколу лікування

2 хв на прочитання25 Грудня 2020, 16:28
Поділитись:

Інфекціоніст Ольга Голубовська обурилася на лист від ВООЗ, в якому організація розкритикувала за Україну за плани витратити 125 млн грн на експериментальні ліки проти COVID-19. Вона вважає, що хтось з-поміж колишніх, так званих державних діячів, наскаржився в ВООЗ на українську медицину. Також вона впевнена, що українські лікарі вчиняли правильно, не дотримуючись помилкових рекомендацій від організації раніше. Про це вона написала в Facebook.

"У мене немає слів. Ми теж дуже стурбовані тим, що Ганс Клюге (директор Європейського регіонального бюро ВООЗ - ред.) не дає нашим хворим шансу отримати терапію, яка може врятувати їм життя. Ймовірно, ті активісти від медицини, що наскаржилися в ВООЗ, з числа колишніх так званих державних діячів, які розвалили систему стандартизації медичної допомоги в Україні, забули написати, що наші лікарі не мають права призначати лікарські засоби для лікування COVID-19, що не входять до протоколу. Також вони "забули" (а, скоріше, не знали) про те, що весь світ призначає різні методи лікування, які не мають чітких доказів. І це лікування має назву "експериментальне", або "жалісливе", і направлено на можливість дати пацієнту шанс на виживання", - написала Голубовська.

Вона зазначила, що пандемія поширюється набагато швидше, ніж процедури отримання доказів, але це не означає, що ці методи неефективні.

"Хочу нагадати, що ми теж були стурбовані тим, що протоколи ВООЗ забороняли нам призначати гормони на перших порах, що призвело б до набагато більшої смертності, ніж ми маємо зараз, якби не наші самовіддані лікарі, які лікували хворих таким чином, щоб вони могли вижити, а не шляхом дотримання помилкових рекомендацій, які надалі були виправлені", - додала лікар.

За її словами, лікарі зараз стоять на позиції запобігання важких і вкрай важких станів шляхом своєчасного впровадження методів лікування, які добре зарекомендували себе у світовій практиці.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що лікарі розповіли, ознакою яких хвороб може бути задишка. Вони говорять, що далеко не завжди причина у COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.