Олена Луцька, педіатриня та дитяча інфекціоністка, у подкасті hromadske.radio зауважила, що хворіти на вірусні інфекції малюк може скільки завгодно: немає жодної норми, наприклад, 5 чи 6 разів на рік, вона може хворіти часто. Проте важливо те, як і чим дитина хворіє.
«Якщо це просто нежить, який закінчується на рівні нежитю, то все нормально. Але якщо починаються ускладнення з боку вух, носа, легень щоразу, от тоді варто бити на сполох», — зазначила лікарка.
За словами Луцької лікування вірусних інфекцій на сьогодні симптоматичне. Тому коли вам призначають противірусні крапельки в носик або свічки у попу — це не є ефективним методом лікування. А деякі препарати можуть бути навіть шкідливими.
Лікарка нагадує, що важливо насамперед забезпечити правильні умови довкілля. Це вологість, температура повітря, адже якщо дитина перебуває у сухому, гарячому повітрі, буде тільки гірше. Необхідна достатня кількість пиття, адже малюку для того, щоб боротися з лихоманкою та розріджувати мокроту, потрібно пити достатньо рідини.
«Відхаркувальні засоби заборонені до 6 років. Пов’язане це з тим, що малюк не має сильного кашльового поштовху, тому якщо ми будемо давати такі сиропи, ми можемо спричинити ускладнення», — додала Луцька.
Декілька рекомендацій від педіатра:
За словами Олени Луцької, якщо дитина хворіє на COVID-19, тактика лікування має бути такою самою, як і за лікування інших вірусних інфекцій. Важливо пам’ятати, що антибіотиками віруси не лікують і противірусних ліків, окрім ліків проти грипу, на сьогодні не існує.
До слова, червоне горло у дитини без інших симптомів ні про що не свідчить.