Догори
Дати відгук

Коли не слід збивати високу температуру

Температура допомагає організму боротися із хворобою.

3 хв на прочитання09 Лютого 2022, 00:43
Температура Температура
Поділитись:

Вживання жарознижувального може бути марним, оскільки невелике підвищення температури є природною реакцією організму під час боротьби з багатьма хворобливими збудниками. Jana розповідає, коли і як потрібно знизити температуру, а також чого слід уникати під час жару.

За словами фармацевта Лаурі Баара, підвищена температура — ​​це зазвичай реакція організму на боротьбу з різними збудниками захворювань — бактеріями, грибками та вірусами.

«Підвищення температури тіла запобігає зростанню хвороботворних мікробів в організмі і навіть сприяє знищенню деяких з них, тому не завжди потрібно збивати не дуже підвищену температуру за допомогою ліків», — пояснив Баар.

Він додає, що причиною температури може бути не тільки реакція на збудники хвороби — це може бути ознакою сильного запального процесу в організмі, або ж підвищення температури тіла може бути спричинене зневодненням або перебуванням у спекотних умовах. Крім того, за словами фармацевта, температура тіла змінюється протягом природного денного ритму: вона нижча вранці й вища вдень або після фізичного навантаження.

Коли слід збивати температуру?

Лаурі Баар радить дорослим почати знижувати температуру тіла з 39 градусів, якщо лікар не порадив іншого.

«Якщо жар дуже дошкуляє або якщо необхідно виконувати роботу й займатися якоюсь діяльністю, яка потребує повної уваги, то температуру можна збити навіть за невеликого підвищення, тому що жар викликає у людини сонливість і знижує швидкість реакції», — пояснює він.

За словами фармацевта, на короткий час температуру можна знизити за допомогою безрецептурних болезаспокійливих, які також мають жарознижувальну дію, а також трав'яних чаїв.

«Допомагають знизити жар, наприклад, липовий цвіт і чай із таволги (лабазника) — останній також змушує тіло добре пропотіти», — говорить Баар.

Найкраще лікування — це відпочинок

Як і при більшості захворювань, за словами аптекаря, основна рекомендація при температурі — це дати можливість відпочити.

«Необхідно пити багато рідини. Рекомендую мінеральну воду для відновлення в організмі сольового балансу, який може бути порушений через потовиділення. Слід уникати важких фізичних навантажень та особливо тренувань», — наголошує Баар.

Крім того, фармацевт рекомендує по можливості охолоджувати організм — наприклад, можна покласти упаковку льоду або вологу тканину на лоб, і одягатися легше.

«Тим, ​​хто звик пітніти при жарі під теплою ковдрою, обов'язково слід пити багато води, бо нестача рідини та надмірне потовиділення можуть викликати судоми. Різні природні імуностимулятори і препарати, що пригнічують нудоту, також можуть допомогти в лікуванні — наприклад, що містять імбир, ехінацею і насіння грейпфрута», — наголошує він.

Коли потрібно звернутися до лікаря при високій температурі

«До лікаря необхідно звертатися, якщо жар тримається більше кількох днів, або якщо у вас з температурою з'являються такі симптоми, як висипання по тілу, утруднене дихання або судоми», — каже Баар. Фармацевт додає, що також слід звернутися до лікаря, якщо температура наближається до 40 градусів і вживане лікування не допомогло.

Також ми розповідали, що підвищення цін на електроенергію може спричинити серцеві напади та інсульти — британський лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму: які хвороби його супроводжують і чи є між ними зв'язок
4 хв на прочитання8 годин тому
Магнітні бурі у квітні 2025: Точний прогноз, небезпечні дати (до 5 балів) та як захиститися
Розклад магнітних бур на квітень 2025 – коли чекати найсильніших коливань
2 хв на прочитанняВчора
Скандал у польському МЗС: заступник міністра зізнався у залежності від алкоголю. Фото: Andrzej Szejna / X
Скандал у польському МЗС: заступник міністра зізнався в алкоголізмі
1 хв на прочитанняВчора
Епідситуація в Одеській області: грип відступає, зростає кількість випадків кору та сказу
В Одеській області зростає кількість випадків кору та сказу
2 хв на прочитанняВчора
Від сьогодні всі ВЛК будуть формуватися в електронному форматі
1 хв на прочитанняВчора
Перелив несумісну кров: одеському анестезіологу повідомили про підозру
1 хв на прочитанняВчора
Справжня лабораторія Франкенштейна: науковці збираються вирощувати «запасні» людські тіла
5 хв на прочитанняВчора
Березовий сік — не лише напій, а й еліксир для шкіри: коли, кому і як його варто вживати
4 хв на прочитання31 Березня 2025