Відчуваєте втому навіть після 8-годинного сну: причини
Нестача води в організмі негативно впливає не лише на самопочуття, але й на сон.
Лягаєте рано — не висипаєтеся, купили новий матрац і подушку — все одно сон не йде, немає відчуття відпочинку. Що ж тоді відбувається і в чому причини такого недосипу? Чому організм зранку так само втомлений, ніби не відпочивав?
Причини втоми зранку можуть бути різними та їх декілька:
Неякісний сон
Якщо ви рано лягаєте спати та пізно встаєте — це не завжди буде гарантією хорошого сну. Якісний відпочинок залежить від третьої, глибокої фази сну. Загалом нічний сон ділиться на чотири етапи:
- легка дрімота;
- неглибокий поверхневий сон;
- глибокий сон;
- фаза швидкого сну (саме в цей період ви можете бачити сни).
Повноцінний відпочинок ви можете отримати завдяки третій фазі, під час якої мозок практично відключається, всі процеси в організмі сповільнюються, температура тіла знижується і тіло перезавантажується. Цикл із чотирьох фаз може повторюватись декілька разів за ніч, і чим довшою буде третя фаза, тим краще ви зможете відпочити.
Зневоднення
Нестача води в організмі негативно впливає не лише на самопочуття, але й на сон. Річ у тім, що під час зневоднення знижується артеріальний тиск і густіє кров, а, отже, сповільнюється постачання кисню до мозку. Це часто стає причиною поганого самочуття та знесилення. Тому, якщо вас турбує поганий сон, спробуйте пити більше води.
Збій у роботі щитоподібної залози
Щитоподібна залоза виробляє гормон, який контролює сонливість і голод. Проблеми в її роботі призводять до зниження активності та поганого сну. До симптомів також відносять сухість у роті, сухість шкіри, ламкість нігтів, закреп. Якщо вас турбує щось із цього списку, аналіз крові дасть змогу визначити порушення в роботі щитоподібної залози.
Алкоголь
Хоча часом келих вина може сприяти швидшому розслабленню, проте він може призвести до активізації нервової системи та погіршити якість сну. Рекомендуємо перед сном пити трав'яний чай.
Апное
Хропіння, яке зазвичай ігнорують і вважають нормою, може бути причиною хронічної втоми. Ті, хто страждає через апное, часто прокидаються посеред сну через те, що перестають дихати. Задихнутись через хропіння майже неможливо, а от зіпсувати сон — легко. І хитрість полягає в тім, що ви не пам'ятатимете зранку, як часто прокидались вночі від задухи. Тому зверніть увагу: сонливість, втома та пробудження з головним болем — це головні симптоми апное уві сні, з якими допоможе боротись лікар.
Брак фізичного навантаження
Хоч це здається й дивним, але чим менше ви рухаєтеся, тим більшу втому відчуваєте. Неактивний спосіб життя та сидяча робота — прямий шлях до перевтоми. Спробуйте починати ранок із зарядки або протягом дня приділити пів години фізичним вправам. Намагайтесь ходити пішки, знайдіть улюблений вид спорту чи активне хобі, частіше ходіть на прогулянки. Фізична активність подарує вам багато енергії.
Брак вітамінів
Вітаміни дуже важливі для організму. Магній відповідає за підтримку глюкози у крові, здоров'я м'язів і концентрацію уваги, залізо — за постачання кисню, а вітамін В12 необхідний для роботи мозку. Від цих мікроелементів залежить ваша бадьорість і працездатність, тому подбайте про збалансоване харчування.
Нагадаємо, що вчені назвали групу крові, яка збільшує ризик серцево-судинних захворювань.