Догори
Дати відгук

Величний хижак незбагненної краси: популяція снігового барса різко скорочується

23 жовтня відзначається Міжнародний день снігового барса.

2 хв на прочитання23 Жовтня 2024, 09:44
ФОТО: Сніговий барс (ірбіс) / Steve Tracy via flickr.com ФОТО: Сніговий барс (ірбіс) / Steve Tracy via flickr.com
Поділитись:

Величний красень і гордість виду. Міжнародний день снігового барса (International Snow Leopard Day) відзначається щороку 23 жовтня і має на меті привернути увагу до захисту цих вразливих хижаків.

Сніговий барс, також відомий як ірбіс, є символом дикої природи гірських районів Центральної Азії. Цей день був започаткований у 2013 році за ініціативою країн, у яких сніговий барс живе, на першому Глобальному форумі з охорони снігового барса, що відбувся в Бішкеку (Киргизстан). Головною метою форуму стало ухвалення "Глобальної програми охорони снігового барса та екосистем гірських територій", яка ставить перед собою завдання збереження як популяції цього виду, так і його природного середовища. У межах програми передбачається боротьба з браконьєрами, створення заповідних територій, субсидування втрати худоби від снігового барсу для фермерів тощо.

У всіх 12 країнах, де він живе, ірбіс є рідкісним видом, і полювання на цього хижака заборонено. 

Сніговий барс належить до найбільш рідкісних і загадкових хижаків у світі, що мешкають на висоті від 3000 до 5000 метрів над рівнем моря в гірських масивах таких країн, як Монголія, Китай, Індія, Непал, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Афганістан і Пакистан. Через свою малу чисельність та ізольованість популяцій, цей вид перебуває на межі зникнення. За оцінками природоохоронних організацій, у дикій природі залишилося від 4000 до 6500 особин снігового барса, а його природне середовище продовжує зменшуватися через антропогенну діяльність: браконьєрство, вирубку лісів і зміни клімату.

Основна місія Міжнародного дня снігового барса — підвищити обізнаність світової спільноти про важливість збереження цього виду. У цей день природоохоронні організації, місцеві громади та уряди організовують різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію проблем збереження ірбіса та його середовища існування. Важливою частиною роботи є також просвіта місцевого населення, адже часто люди, що мешкають у регіонах проживання снігового барса, не знають про цінність цієї тварини для екосистеми. Завдяки інформаційним кампаніям вдається знижувати конфлікти між людьми та барсами, які іноді нападають на домашніх тварин, чим викликають невдоволення місцевих мешканців.

У межах цього дня проводяться міжнародні конференції, де обговорюють шляхи покращення законодавчої бази для захисту рідкісних видів та подальшого розвитку природоохоронних ініціатив. Міжнародний день снігового барса — це не тільки можливість звернути увагу на проблеми збереження одного виду, але й на необхідність захисту цілих екосистем, які є домом для багатьох рідкісних тварин і рослин.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
Горили — лікарі: науковці з’ясували, які досягнення медицини приматів можуть бути корисними для нас
2 хв на прочитання51 хвилину тому
Користувачі діляться фото найнебезпечніших сходів у світі. Одними з найнебезпечніших, на думку користувачів, є сходи-лабіринт, оточені дзеркалами.Фото: Facebook
«Виглядає як план убивства»: у Facebook діляться фотографіями найстрашніших сходів у світі
6 хв на прочитання7 годин тому
Резиденції Святого Миколая у Львові
Стали відомі локації резиденцій Святого Миколая у Львові
3 хв на прочитанняВчора
Підсумки кліматичного саміту COP29
Підсумки кліматичного саміту COP29 - нові шляхи фінансування кліматичних проєктів України
2 хв на прочитанняВчора
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
3 хв на прочитанняВчора
Борделі з неповнолітніми, кисневе голодування та жахлива екологія: як живе найвище місто на планеті (ФОТО)
5 хв на прочитанняВчора
Гармонія осені: поєднання пеннісетуму «Рубрум» і пурпурової хризантеми у кашпо (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Великий розкол: група найменш розвинених країн світу перервала переговори на Конференції ООН зі зміни клімату
6 хв на прочитанняВчора