Догори
Дати відгук

Вчені знайшли сліди доісторичного цунамі, яке змило частину Ізраїля

Приблизно 9910–9290 років тому в цьому місці на узбережжя обвалилося потужне цунамі, що перевершує за потужністю всі відомі для цього району аналоги.

2 хв на прочитання24 Грудня 2020, 09:45
Поділитись:

Американські та ізраїльські вчені виявили свідоцтва того, що приблизно 10 000 років тому  північно-західне узбережжя Ізраїлю постраждало від найпотужнішого за всю історію регіону цунамі. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS ONE.

Невеликі цунамі — не таке рідкісне явище на східному узбережжі Середземного моря. Історичні записи та географічні ознаки вказують на те, що в останні шість тисяч років вони відбуваються приблизно раз на століття. Інформації про більш ранні періоди у вчених немає.

Дослідники з Центру морської археології Скріппса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, Університету штату Юта разом з ізраїльськими колегами виявили в районі стародавнього міста Тель-Дор докази того, що приблизно 9910–9290 років тому в цьому місці на узбережжя обрушилося потужне цунамі, що перевершує по потужності всі відомі для цього району аналоги.

«Наш проект був зосереджений на реконструкції древнього клімату і змін навколишнього середовища на ізраїльському узбережжі за останні 12 тисяч років, і ми навіть не мріяли знайти свідоцтва доісторичного цунамі в Ізраїлі», — наводяться слова одного з авторів статті Гілада Штіенберга (Gilad Shtienberg), аспіранта Центру морської археології Скріппса в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

Вчені проводили підводні розкопки, буріння свердловин і комп'ютерне моделювання ділянки кургану, на якому у бронзовому столітті, в 2000–1550 роках до нашої ери, розташовувалося стародавнє місто Тель-Дор.

Є свідчення, що люди тут жили і раніше, ще 30 тисяч років тому.

До слова, грецький острів Самос піднявся на декілька десятків сантиметрів після потужного землетрусу магнітудою 6,7 у Туреччині, який відбувся 30 жовтня в Егейському морі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко