Догори
Дати відгук

Вчені придумали як лікувати рак, і не труїти організм

Ліки від раку мають побічні ефекти, тому протягом багатьох років вчені намагаються знайти спосіб, як адресно доставляти активні речовини до пухлини - єдиного місця в організмі, де вони повинні діяти

2 хв на прочитання09 Грудня 2020, 08:33
Поділитись:

Швейцарські вчені запропонували використовувати для адресної доставки препаратів до ракової пухлини магніточутливі бактерії, рухом яких в кровоносних судинах можна керувати за допомогою магнітного поля. Результати дослідження опубліковані в журналі Advanced Functional Materials.

Ліки від раку мають побічні ефекти, тому протягом багатьох років вчені намагаються знайти спосіб, як адресно доставляти активні речовини до пухлини - єдиного місця в організмі, де вони повинні діяти. Один з підходів - управління кровотоком за допомогою крихітних транспортних засобів - мікророботів, розміщених в кровоносних судинах

Дослідники з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха вирішили використовувати замість микророботов справжні бактерії, чутливі до магнітного поля.

"Одне з основних переваг бактерій перед мікророботами - те, що їх легко виробляти. Ми можемо їх просто вирощувати в біореакторах", - наводяться в прес-релізі школи слова керівника дослідження Сімони Шюрле, професора кафедри медичних наук і технологій.

Такі бактерії були виявлені в природі 45 років тому і отримали назву Magnetospirillum. Ці мікроорганізми поглинають розчинене у воді залізо. Усередині них утворюються кристали оксиду заліза, які шикуються в ряд. Подібно до стрілки компаса, ці бактерії вирівнюються уздовж ліній магнітного поля Землі, а якщо до ємності, де вони знаходяться, піднести магніт, то всі вони зберуться близько полюсів магніту.

Швейцарські біологи досліджували в лабораторії, як за допомогою магнітного поля управляти потоком рідин, в яких знаходяться Magnetospirillum.

Виявилося, що за допомогою слабких магнітних полів, можна розгортати бактерії в тонких трубках, що імітують кровоносні судини. При великій кількості мікроорганізмів вченим вдалося переміщувати навколишню рідину в потрібному напрямку. Бактерії діяли як мікронасоси.

Використовуючи накладені магнітні поля, які локально посилюють або нейтралізують один одного, вчені змогли обмежити активність бактерій невеликою областю, і управляти потоком рідини з дуже високою точністю.

Лабораторні експерименти автори підкріпили комп'ютерним моделюванням процесу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання19 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитаннягодина тому
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання2 години тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання3 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання4 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання5 годин тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання6 годин тому