Денний сон тривалістю більше ніж 30 хвилин може збільшити ризик розвитку ожиріння та метаболічного синдрому. Вчені дослідили показники, що погіршувалися у людей, які вдавалися до дрімання чи сієсти.
Вчені дослідили дані 3275 дорослих (середній вік – 41 рік), які мали різний розклад сну та денного відпочинку. Вони виявили, що люди, які спали довше 30 хвилин вдень, мали більшу схильність до розвитку ожиріння та метаболічного синдрому.
Метаболічний синдром – це комбінація факторів, які збільшують ризик серцево-судинних захворювань та діабету. До них входить високий кров'яний тиск, збільшення маси тіла, низький рівень "хорошого" холестерину та високий рівень цукру в крові.
Хоча дослідження показало зв'язок між довшим денним сном та ризиком метаболічного синдрому, воно не виявило причинно-наслідкового зв'язку між цими факторами. Однак дослідники рекомендують обмежувати тривалість денного сну до 30 хвилин.
Ці результати важливі для тих, хто любить довго дрімати вдень або хто вважає сон вдень корисним для підтримки свого здоров'я. Для зменшення ризику метаболічного синдрому та ожиріння слід обмежувати тривалість сієсти та регулярно займатися фізичними вправами.
Доктор Карлеара Вайс зазначила, що отримані результати допоможуть лікарям краще сформулювати ефект доміно, який може виникнути зі змінами сну. Вона каже:
Це впливає на регуляцію гормонів, на настрій, концентрацію, фізичну працездатність. Тож довша сієста вплине на роботу біологічного годинника, а потім і на гормональну регуляцію та метаболізм
Більше новин читайте на GreenPost.