- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Вчені навчилися «омолоджувати» імунітет
Вчені навчилися «омолоджувати» імунітет
Люди були одержимі ідеєю збереження своєї юності з тих пір, як усвідомили, що нікому не вдасться уникнути старіння.
Молодильні яблучка, фонтан вічної молодості, цілющі джерела. Здається, люди були одержимі ідеєю збереження своєї юності з тих пір, як усвідомили, що нікому не вдасться уникнути старіння.
Вчені з ізраїльського інституту Вейцмана «омолодили» старих лабораторних мишей, пише isramed.org.
Все почалося з того, що професор Валерій Крижановський і доктор Йосі Овадії з факультету молекулярної клітинної біології впритул зайнялися вивченням того, як ефективно імунітет здатний видаляти старі клітини. Ці клітини - основні винуватці «вікових» захворювань.
Якщо в організмі їх накопичиться надто багато - результат буде на обличчі в прямому і переносному сенсі. Органи вже не будуть так ефективно справлятися зі своїм завданням, шкіра втратить пружність, і людина буде в цілому виглядати старшою за свої роки. Щоб глибше вивчити питання, вчені провели дослідження в два етапи.
Етап №1
В якості перших піддослідних було вирішено використовувати лабораторних мишей. Вчені штучно позбавили їх важливого гена, відповідального за ефективну роботу імунної системи і стали чекати, поки піддослідним виповниться два роки - для гризунів це глибока старість.
В результаті експерименту було доведено, що тіла дворічних мишей з нормальним імунітетом жили і виглядали абсолютно стандартно для свого «похилого віку», чого не можна сказати про гризунів, позбавлених важливого гена. Їх тіла були помітно «зношені»: важкі хронічні захворювання, запальні процеси.
Етап №2
Тим мишам, що дожили до кінця експерименту, незважаючи на видозмінений імунітет, вчені ввели спеціальний препарат, який сприяє виживанню старіючих клітин в початковому стані. Той же препарат був введений мишам, чиє передчасне старіння було обумовлено іншими генетичними проблемами.
Результат перевершив всі очікування: старіючих клітин стало значно менше, запальні процеси припинилися, а органи почали функціонувати значно краще. Аналізи піддослідних мишей були практично ідентичні тим, що були взяті у молодих і здорових гризунів. Їх життєздатність, а відповідно - тривалість життя зросла.
Чого варто чекати далі?
Результати дослідження на лабораторних мишах не так давно були опубліковані в журналі Nature Communications і в цілому з ентузіазмом сприйняті медичним співтовариством. Вчені планують випробувати можливості свого препарату на людях. Цілком можливо, дуже скоро фахівці «навчать» людський імунітет самостійно видаляти старіючі клітини.
Нагадаємо, є топ-5 продуктів, які очистять печінку від токсинів.