Догори
Дати відгук

Важкохворі отримають ліки, але з запізненням на кілька місяців

Очільник МОЗу пообіцяв, що державні закупівлі препаратів відбудуться

2 хв на прочитання06 Травня 2020, 12:41
Поділитись:

Міністерство охорони здоров’я подало до Мінфіну всі документи, які потрібні для закупівлі лікарських засобів для важкохворих, й ці закупівлі мають відбутися.  Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.

Міністр заперечив звинувачення у тому, що відомство не подає паспорти бюджетних програм про закупівлі ліків до Мінфіну.

"Це – неправда. МОЗ подало всі без виключення документи, які необхідні для закупівлі лікарських засобів. Те, що стосується постанови уряду, яка регламентує централізовану закупівлю лікарських засобів за кошти держбюджету, мною було підписано відповідне подання ще 7 квітня. Це було одне з головних питань, щоб наші пацієнти мали можливість отримати ліки, які закуповуються, зокрема, за кордоном, і триває довготривалий термін поставки цих лікарських засобів", – запевнив  міністр.

За словами міністра, документ, який стосується переліку лікарських засобів, мають прийняти на засіданні уряду сьогодні.

"Те що, стосується бюджетних програм: ці бюджетні програми подані, вони узгоджені, але прийняття цих бюджетних програм відбувається тільки після прийняття відповідного порядку, який буде затверджений постановою, яка буде сьогодні прийнята", – розповів міністр.

Пряма мова з 11.45.За його словами, централізовані закупівлі лікарських засобів за державні кошти у 2020 році будуть відбуватися за допомогою міжнародних організацій та державного підприємства "Медичні закупівлі" відповідно до закону.

"І це все буде відбуватися дуже швидко і дуже ефективно", – додав Степанов.

В той же час  благодійний фонд "Пацієнти України" у дописі у Facebook   стверджує, що станом на початок травня 2020 року МОЗ не прийняв жодного документу щодо закупівель за кошти бюджету на поточний рік.

"Ідеться про 38 закупівельних програм з рідкісних та важких хвороб для людей, що хворіють на рак, серцево-судинні захворювання, туберкульоз, вірусні гепатити, орфанні хвороби, ВІЛ/СНІД та багато інших", - говорять у фонді.


Але навіть якщо усі документи будуть прийняті найближчими днями, то надходження до лікарень перших закуплених препаратів відбудеться не раніше ніж за два місяці. Що увесь цей час будуть робити хворі, особливо, ті хто потребує дорогого лікування — невідомо.

Нагадаємо, вчора, 5 травня, біля Міністерства охорони здоров'я України  відбулась акція "Заради пацієнтів - без пацієнтів". У ній взяли участь люди з рідкісними (орфанними) хворобами, які стверджують, що держава перестала допомагати їм з ліками.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я