В Японії створили біопластик, що розкладається за чотири роки
Японська корпорація NEC готова почати випуск нового матеріалу NeCycle, розробленого хіміками на заміну звичайних пластмас. Він не менш міцний, ніж пластик, зате виготовлений із рослинних речовин і розкладається у воді або ґрунті за чотири роки, пише Хайтек+.
Пластмаса стала незамінним матеріалом для сучасного суспільства, чи то мішки для сміття, упаковка або пляшки. Зворотний бік зручності та довговічності цього матеріалу — зростаючі гори сміття, забруднення річок і океанів, повсюдне проникнення мікрочастинок пластику. Період розкладання звичайної пластикової пляшки з-під води — до тисячі років, найпростішого пластикового пакета — приблизно 100 років (зі щільного пластику — в рази довше), коктейльної соломинки — до 500 років.
Свій варіант вирішення цієї проблеми запропонували японські хіміки з корпорації NEC. Вони розробили рецепт «зеленого» матеріалу, який за міцністю не поступається пластику, але набагато менше обтяжує навколишнє середовище. Вони назвали його NeCycle, і він містить приблизно 50 % целюлози, отриманої з неїстівних рослин — деревини та соломи. Крім того, його, як і пластик, можна використовувати для лиття.
У виробництві NeCycle не використовуються викопні матеріали, а сам він розкладається у природних умовах — хоч в океані, хоч у землі — за чотири роки.
Тепер NEC розробила спосіб масового виробництва NeCycle, який не потребує нанесення покриття, що значно підвищує варіанти подальшого використання цього матеріалу. Він може стати не менш зручним у застосуванні, ніж звичайні пластмаси. NEC готова поставляти NeCycle і у формі брикетів, і у формі литих компонентів, включаючи вироби для автомобільної промисловості й автоматизації підприємств. Передусім корпорація має намір співпрацювати з компаніями, що значно впливають на навколишнє середовище, і сподівається отримати за свій біопластик у 2025 фінансовому році $46 млн.