Громадська спілка «Український контроль аграрного захисту» звернулась до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з реєстрацією пестицидів і агрохімікатів. Як стверджують в організації, через розділення Мінекоенерго в Україні практично зупинено реєстрацію нових хімікатів, пише Инфоиндустрия.
Як відомо, Кабмін постановою від 27 травня 2020 р. № 425 розділив Мінекоенерго, в результаті чого його функції були розподілені між Міністерством енергетики і Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів.
«Це призвело до плутанини в системі реєстрації препаратів і внесення їх до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, виконання митних формальностей, затвердження тарних етикеток та забезпечення корисною хімією аграріїв», - кажуть у спілці.
За даними організації, існують затримки від двох і більше тижнів, що не дає можливості розпочати випробування препаратів і їх випуск виробниками, призводить до збитків всіх сторін аграрного сектору.
У спілці наполягають, що робота щодо реєстрації фактично заблокована та вбачають у цьому загрозу продовольчій безпеці країни через втрату врожаю с/г продукції, поширення фальсифікату і контрабанди, дефіциту деяких засобів ЗЗР та підвищення вартості препаратів для аграріїв.
Для вирішення ситуації у спілці пропонують тимчасове делегування функцій реєстрації Міністерству енергетики до створення та початку функціонування Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Нагадаємо, крім цього у Міністерстві економіки України заявили про намір встановити квоти на імпорт добрив з метою захисту національного виробника. А єдиним національним виробником і абсолютним монополістом ринку добрив є холдинг Ostchem олігарха Дмитра Фірташа.