Догори
Дати відгук

В Україні стартує фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю»

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі: як професійні фотографи, так і аматори.

2 хв на прочитання25 Травня 2021, 13:30
В Україні стартує фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю» В Україні стартує фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю»
Поділитись:

З 1 до 30 червня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи. Цього  року змагання організовується у 30 країнах і, як наголошують організатори фотоконкурсу, Громадська організація «Вікімедіа Україна», для українців це  можливість представити Україну на міжнародному етапі змагання. 

В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду (ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для приблизно 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії. 

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі: як професійні фотографи, так і аматори.

Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли в національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни ПЗФ (списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі: commons.wle.org.ua). 

«У захисті природи велике значення має доступ до знань. Цим і пояснюється амбітна мета конкурсу — зібрати у вільному доступі фотографії всіх природних пам’яток України. Завдяки учасникам і учасницям «Вікі любить Землю» це поступово стає можливим, і вже половина об’єктів українського ПЗФ мають світлини у Вікісховищі. Ця база вільних фото може бути використана не лише для ілюстрування Вікіпедії, а й стане у пригоді дослідникам, освітянам, активістам і всім, хто цікавиться пам’ятками природи», — прокоментувала Наталія Ластовець,  членкиня організаційного комітету «Вікі любить Землю» в Україні. 

Детальний регламент конкурсу доступний за посиланням: http://wikilovesearth.org.ua/rules. Детальніше з умовами та історією конкурсу можна ознайомитися на сайті: wle.org.ua

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами. 

 До слова,  таємнича ситуація спостерігається з площею Чорнобильського заповідника, ймовірно, що «заповідності» у Зоні стане менше.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.