Догори
Дати відгук

В Україні стало на 50 лосів менше

Це - результат діяльності браконьєрів за 10 місяців поточного року.

1 хв на прочитання26 Листопада 2020, 13:01
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

“Чорні мисливці” з січня 2020 року покалічили та вбили десятки тварин, чим завдали довкіллю збитків на 25,5 млн грн. А ще знищили близько 50 лосів, повідомив на особистій Facebook-сторінці голова ДЕІ Андрій Мальований. 

“Зафіксували понад 3 тисячі порушень. 25,5 мільйонів гривень збитків завдано державі протягом 10 місяців цього року внаслідок браконьєрства. Щороку браконьєрство наносить непоправну шкоду екосистемі України. Масштабне вбивство тварин та вилов риби призводить до зникнення багатьох видів”. - написав Мальований.

За його словами, саме безкарність “чорних мисливців” призвела до того, що зараз до Червоної Книги занесений лось. На початку 90-х років минулого століття на теренах нашої країни знаходили собі притулок 15 тисяч лосів. Зараз інспектори нарахували тільки 5 тисяч особин. Щороку популяція цих тварин зменшується на 50 особин. 

Мальований каже, що задля того, аби змусити браконьєрів боятися реального покарання за вбивство тварин, необхідно переглянути чинну систему штрафів. Зараз вони мізерні.  Для прикладу, за вбивство лисиці на території заповідника браконьєр заплатить всього 2605 гривень.

Як ми писали раніше, на Харківщині волонтери знайшли вбитого лося. Браконьєри не лише вбили сохатого, але й зняли з нього шкуру, а труп залишили на місці вбивства. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.